Kategoriler
Konular

2017’nin En İyi Kompakt Amiral Gemisi Telefonları

Cepte kocaman cihazlarla yürümek herkes için her zaman rahat olmayabilir. Bunun için farklı firmaların farklı çözümleri mevcut. Biz de 2017’de çıkmış olan en iyilerini sizler için sıraladık.

Sony Xperia XZ1 Compact

Sony’nin Compact akıllı telefonları amiral gemisi performansını küçük bir pakette sunuyor. Xperia X Compact ile orta sınıfa atılan kısa bir adımın ardından gelen XZ1 tekrar en üst sınıfa oynuyor.

Apple iPhone 8

Apple’ın en başından beri savunduğu görüş tek elle kullanılabilen telefonlardı. Her ne kadar bu artık değişmiş olsa da, firmanın 4.7 inçlik iPhone 8’i göreceli olarak hala kompakt sayılabilir.

Samsung Galaxy S8

Galaxy S telefonları her zaman en üst sınıftaydı. Bu yılın S8’i ise 5.8 inçlik ekranın ilk düşündürdüğünün aksine kesinlikle cep dostu bir cihaz. Evet, Xperia’dan iki santim daha uzun ancak sadece dört milimetre daha geniş ve siz daha büyük bir ekranla eğlenirken başparmağınızın bunu seveceği kesin.

LG G6

Bu bahar Galaxy’nin önünde duyurulan LG G6, diyagonallerin nasıl farklı en-boy oranları ile doğrudan kıyaslanabilir olmadığını göstererek uzun ekranlı amiral gemilerinin öncüsü oldu. 5.7 inçlik G6 bir phablet fakat cepte kolaylıkla taşınıyor.

Huawei P10

Daha klasik bir 16:9 boyutunu destekleyen 5.1 inçlik Huawei P10 hem kompakt hem de çift kamerası ve tek renkli sensörü sayesinde çok yönlü.

Xiaomi Mi 6

Küçük bir gövdeyle bulanık arka plan portleri yakalamanın peşindeyseniz, 5.15 inçlik Mi 6 ile Xiaomi işinizi görecektir. Kendisi kelimenin tam anlamıyla bir ‘telephoto’.

Google Pixel 2

Ve son olarak Google’ın kendi Pixel 2 cihazı var. Son ikisi kadar büyük fakat daha ufak bir ekrana sahip. Bu yılın küçük boyutlu Google telefonu STB oranı oyununu kazanamıyor ancak ufak form faktörü, stereo hoparlörü ve sıra dışı performansıyla tam bir Android deneyimi sunuyor. Keşke biraz daha ucuz olabilse.

Size göre en iyisi hangisi? Siz de fikrinizi yorum kısmında paylaşın.