Kategoriler
Rehberler

Android: Google Play Aile Paylaşımı

Genelde Android kullanıcıları kendilerine has Gmail adresini kullanarak Google hesabıyla oturum açarak uygulama, film, dizi, oyun alıyor ve bunlar cihazdan cihaza geçilse de korunuyor. Yeni gelen sistemle aile bireyleri arasında alınan içerik paylaşımı desteklenir hale geliyor.

Android: Google Play Aile Paylaşımı

Google Play mağaza ortamına eklenen aile paylaşımı sayesinde alınan tüm içerikler aile bireylerine açılabiliyor. Aynı zamanda aile için ortak takvim, çalışma listesi ve fotoğraf arşivi de kolaylaşıyor. Kurulum aşamasında siz dahil en fazla beş kişiden oluşan bir aile oluşturmanız gerekiyor. Ardından bu aile grubu diğer uygulamalarla da kolayca paylaşıma girebiliyor.

Google Play mağaza dışında Takvim, Keep, Fotoğraflar uygulamaları destekleniyor ama zaman içinde diğer Google uygulamalarına da gelmesi bekleniyor. Aile içeriğinin ana getirisi aynı ödemeli uygulamalayı bir kez daha almanın gerekmemesi. Elbette dizi ve film alıp izleme avantajı da var. Teker teker ödeme yapmaları gerekmiyor.

  • Google hesabı sahibi olmaları şart.
  • Bazı uygulamalar aile paylaşımına izin vermiyor.
  • Uygulama içi satın almalar böyle paylaşılamıyor.
  • Yıllık tekrarlanan ödemeleri sizin onaylamanız gerekli.
  • Arkadaşlar ve iş ortakları da aile gibi gösterilebilir.
  • Aynı anda sadece tek bir gruba üye olabilirsiniz.
  • Senede bir kez grup değiştirebilirsiniz.

Play Store uygulamasında sol menüden hesaplara girin ve aile alt menüsüne girip üyelik açın. Ayarları ve paylaşım seçeneklerini işaretleyin ve aile bireylerinin adreslerini girip davet edin. Ödeme yöntemini de seçmeniz isteniyor.

Ardından gerekirse üye silmek, paylaşım seçeneklerini belirlemek kolay. İşlem bittikten sonra başta söylediğimiz uygulamalarda aile bireylerine ait girdiler olacak ve böylece paylaşım ve birlikte çalışma kolaylaşacak. Konuyla ilgili sorularınız için forum bölümünden destek alabilirsiniz.