Kategoriler
Rehberler

Android: Silinen Dosyaları Kurtarma

Telefonda, daha önce yanlışlıkla ya da gereksiz yer kapladığı için kendi tercihinizle sildiğiniz dosyaları kurtarmak mümkündür. Android telefonunuzda silinen dosyaları kurtarmak için herhangi bir geri alma özelliği yok. Geliştiriciler tarafından geliştirilen Android uygulamaları sayesinde telefondan silinen dosyaları kurtarmak oldukça kolaydır ve bu hizmet bazı geliştiriciler tarafından ücretsiz olarak sağlanmaktadır.

Android: Silinen Dosyaları Kurtarma

Android işletim sistemli akıllı telefonunuzda silinen dosyaları kurtarmak için bir bilgisayara ihtiyacınız var. Bilgisayara indirmeniz gereken PrimoSync, dosyalarınızı kurtarabilmek için elinden geleni yapacaktır.

PrimoSync‘i Windows ve Mac bilgisayarınıza indirebilirsiniz. Programı bilgisayarınıza indirmek için buraya dokunun.

PrimoSync’i bilgisayara indirip kurduktan sonra açın. Hoş Geldiniz ekranında, “Başlamak için lütfen cihazınızı bağlayın.” yazısıyla karşılaşacaksınız. USB cihazınızı kullanarak Android cihazınızı bilgisayara bağlayın. Cihaz, PrimoSync tarafından algılanmazsa Android cihazınızı USB kablosundan çıkartın ve telefonunuzdaki USB Hata Ayıklama Modu‘nu açın, işleme tekrar kaldığınız yerden aynen devam edin.

PrimoSync ile akıllı telefonunuz bağlantı kurduğunda programın ana ekranında, kurtarmak istediğiniz dosyaları seçmeniz istenecektir. Kurtarmak istediğiniz dosya türlerini seçin ve İleri‘ye tıklayın.

İlginizi Çekebilir:  iPhone'da titreşimin çalışmama sorunu ve çözümü

Primo Data Recovery, telefonunuzdaki kişilere, mesajlara, çağrı kayıtlarına ve takvime erişmek için sizden izin isteyecektir. İzin vermek için Tamam‘a dokunun.

Daha sonra karşılaşacağınız ekranda Derin Tarama ve Hızlı Tarama seçeneklerinden birini seçerek işleme devam etmeniz gerekecek. Derin Tarama, cihazı kök haline getireceği için Hızlı Tarama ile devam etmenizi öneririz.

Tarama seçeneklerinden birini seçtiğinizde, tarama işlemi başlayacaktır.

Tarama işlemi tamamlandıktan sonra, PrimoSync silinen dosyaları bulduğunda, program ekranında kurtarılan tüm dosyalar görüntülenecektir. Görüntülenen dosyalar ve fotoğraflar arasında kurtarmak istediklerinizi seçin ve Kurtar‘a dokunun.

Dosyalar kurtarıldığında, kurtarılan dosyalar Primo Android Data Recovery adlı bir klasörde bulunabilir.

Dikkat! PrimoSync, WhatsApp verilerini kurtarmaz.

Android: Silinen Dosyaları Kurtarma ve diğer tüm konular hakkında sorularınızı bize forumumuz üzerinden yeni konu açarak iletebilirsiniz. Forumumuza buraya tıklayarak gidebilirsiniz.

Sağlıcakla kalın!