Kategoriler
Rehberler

Android: Tüm Cihazlarda Daima Açık Ekran

Ortama uyum sağlayan yeni nesil ekranlar sayesinde belirli bildirimler ve saat gibi bilgiler sürekli ekranda kalabiliyor. Böylece telefonu sık sık alıp ekran açma derdi bitiyor ama batarya ömrüne darbe vurmakta. Bunun için özel model bir akıllı telefon almanıza gerek kalmadı, modlar hazır!

Android: Tüm Cihazlarda Daima Açık Ekran

Android Lollipop sürümüyle birlikte Ambient Display adı verilen bu özel ekran moduna destek verilmişti. Gerçekten de beğeni kazanan ve arzulanan bir özellik. Herhangi bir Android cihaza eklemek için yöntemler deneyebilirsiniz. Google Play mağaza ortamında yer alan AcDisplay adlı uygulama bu alanda iddialı:

İlginizi Çekebilir:  11 adet gizli Google oyunu
AcDisplay
AcDisplay
Developer: Artem Chepurnoy
Price: Free

Bildirimleri kilit ekranına dizen bu uygulama sayesinde doğrudan kilit ekranına bakarak görebilir ve açabilirsiniz. Uygulamayı ücretsiz olarak indirin ve kurun. Ardından üstteki butona basarak aktifleştirmeniz gerekiyor.

Bunun nedeni cihazda yönetici ve bildirim izinlerini vermenizin gerekmesi. Onay verdiğinizde uygulama doğru biçimde çalışabilir hale gelecek. Ardından ayarlar paneline girin ve gösterilecek içeriği seçin.

Kullanmayınca devre dışı bırakma, düşük bataryada devre dışı, şarj sırasında sürekli hareket takibi ve sallayarak uyandırma gibi seçenekler yer alıyor. Ekran kilidine geçerek çalışır hale gelip gelmediğini kontrol edebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir:  iPhone rehberindeki çift kişiler nasıl silinir?

Root Olan Cihazda Daima Açık Ekran

Cihazda root yetkisi almışsanız daha iyi sonuçlar elde edebilirsiniz. Bunun için Xposed altyapısını kurmanız ve sonra “Enable Ambient Display” adlı modülü kurmanız gerekiyor.

Ekranın yanma riski olduğu için daima açık kalması iyi fikir olmayabilir. AMOLED ekranlarda daima açık ekran iyi sonuç veriyor ve çoğu boş alan kapalı tutulabiliyor. Buna uygun bir uygulama olaraksa Always On AMOLED önerebiliriz:

Always On AMOLED
Always On AMOLED
Developer: Tomer Rosenfeld
Price: Free

Konuyla ilgili sorularınız için forum bölümünden destek alabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir:  Telegram'daki İngilizce mesajları otomatik olarak çevirmek