Kategoriler
Rehberler

Android: Web Sitelerini Ana Ekran Uygulamalara Dönüştürme

Android işletim sistemine sahip akıllı telefonunuzda sıklıkla ziyaret ettiğiniz internet sitelerini ana ekranınıza tıpkı bir uygulama gibi ekleyebilirsiniz. İnternet sitelerini ana ekran uygulamalarına dönüştürerek sıklıkla ziyaret ettiğiniz sitelere daha hızlı erişebilirsiniz.

İnternet sitelerini ana ekran uygulamalarına çevirmek için cihaza kök eklemeye gerek yoktur.

Android: Web Sitelerini Ana Ekran Uygulamalara Dönüştürme

Ana ekran uygulaması olarak kullanmak istediğiniz internet sitesini uygulamaya dönüştürmek için tarayıcınız Mozilla Firefox olmalı. Mozilla Firefox’u Android işletim sistemli akıllı telefonunuza indirmek için buraya tıklayın.

Ana ekrana uygulama olarak eklenebilen internet siteleri PWA olarak bilinir. Mozilla Firefox’u telefona indirdikten ve kurduktan sonra, PWA’ları denemek için bir internet sitesine gitmeniz gerekmektedir.

İlginizi Çekebilir:  Instagram hesabı olmadan Instagram Hikayeleri'ni görmek

Ana ekrana eklemek istediğiniz internet sitesine gidin. Arama çubuğunun sağ tarafında köşesinde + işareti olan bir ev bulunursa, bu site PWA olarak desteklenmektedir.

Arama çubuğunun sağ tarafında yer alan, sağ köşesinde + işareti bulunan ev butonuna tıklayın ve otomatik ya da manuel seçimi yapın. İlki için Otomatik Olarak Ekle‘ye basın ve ikincisi için eklenen sitenin üzerine panelde uzunca basın. Ardından ana ekranda istediğiniz yere konumlandırın.

Bu işlemlerin ardından ana sayfanıza eklenen internet sitesi, tarayıcıyı açmak sizi direk siteye yönlendirecektir.

Web Sitelerini Ana Ekran Uygulamalara Dönüştürme ve diğer tüm konular hakkında sorularınızı bize forumumuz üzerinden yeni konu açarak iletebilirsiniz. Forumumuza gitmek için buraya dokunun.