Kategoriler
Haberler

ASUS Cihazıma Güncelleme Ne Zaman Gelecek?

Siz de bugünlerde ‘ASUS Cihazıma Güncelleme Ne Zaman Gelecek?‘ sorusunu soranlardansanız bu yazının size yol gösterici olmasını umuyoruz. Android 8.0 Oreo işletim sistemi Google tarafından Ağustos 2017’de resmi olarak duyurulmuştu. Ardından üreticilerden güncellemeleri hangi cihazları için yayınlayacakları açıklamaları gelmeye başladı. Çok net olmasa da bazı tarihler de verildi.

ASUS Cihazıma Güncelleme Ne Zaman Gelecek?

Tayvan merkezli teknoloji firması ASUS, Android Oreo güncellemesini ZenFone 3 ve ZenFone 4 serisi akıllı telefonları için yayınlayacağını duyurmuştu. Bu durumda Android Oreo güncellemesini alacak olan akıllı telefonlar şu şekilde listelenebilir:

 • ZenFone 4
  ZenFone 4 Pro
  ZenFone 4 Selfie
  ZenFone 4 Selfie Pro
  ZenFone 4 Max
  ZenFone 4 Max Pro
  ZenFone 3
  ZenFone 3 Deluxe
  ZenFone 3 Max
  ZenFone 3 Laser
  ZenFone 3 Zoom

ASUS güncellemenin kullanıma sunulma tarihi olarak 2018’in ikinci yarısını işaret ediyor. Evet, firma ne yazık ki güncellemeler konusunda iyi bir performans sergilemiyor. ZenFone 3 serisi için Nougat güncellemesinin dolaşıma girmesi de zaman almıştı. Kullanıcıların güncelleme için beklemeleri gerekecek. ASUS’un akıllı telefonlarında karşımıza çıkan ZenUI arayüzü de dördüncü sürüme yükseltilecek.

Yeni ZenUI 4.0 arabiriminin daha sade, yenilikçi, modern ve çekici bir görünüme sahip olacağı ifade edilmişti. Firmanın ZenFone 3 modeli akıllı telefonu için hazırlanmakta olan Android Oreo güncellemesinin arayüzünden birkaç ekran görüntüsü internet ortamına geçtiğimiz haftalarda sızdırıldı.

Arayüzde ciddi ve radikal bir değişiklik yok. Ama Android Oreo işletim sisteminin vaat ettiği özellikler görülüyor. ZenFone 4 serisinde de aynı arayüzün olup olmayacağı konusunda henüz bir bilgi bulunmuyor fakat bu seride de aynı arayüzle karşılaşma ihtimali yüksek.