Kategoriler
Apps & Oyunlar

Instagram Yılbaşı Güncellemesi Yayınlanmak Üzere

Instagram’ın hedef kitlesinin içinde olun ya da olmayın, Facebook’un sahibi olduğu sosyal ağ geçerli kalabilmek için elinden geleni yapıyor.

Şirketin son güncellemesi (versiyon 26, eğer gerçekten takip eden varsa) yılbaşı ruhuyla dolu. Üç adet yeni festival fltresi, buzlu cam efekti, yılbaşı makyajları ve konfetiyle birlikte altın ve gümüş balonlar eklenmiş. Yapışkanlar kütüphanesi yakında penguenler, kar tanesi, buz pateni ve kış giysileri gibi seçenekleri içine alarak Christmas, Hanukkah ve Kwanzaa temalarıyle genişleyecek.

Instagram’ın grafik departmanı bir süredir meşguldü ancak geliştiriciler de öyle. v26 güncellemesinin getirdiği daha gelişmiş içeriklerden biri de yeni Superzoom ses efektleri. Kullanıcılar “Beats”, “Bounce” ve “TV Show” gibi sesler arasından seçim yapabilecek. Eğer bizim gibi Superzoom nedir aşina değilseniz, kendisi dramatik video efekti ya da sesleri olarak geçiyor ve geçen yıl ekim ayında tanıtılmıştı.

İlginizi Çekebilir:  Soru çözdürme uygulaması önerisi

Instagram Yılbaşı Güncellemesi

Önümüzdeki birkaç hafta içerisinde tüm içeriğin yayınlandığını görebiliriz. Ancak daha fazlası var. Şirket emoji ve suratlar için Hikayeler’e metin bazlı bir arama özelliği ekleyeceğini doğruladı. Başlarda İngilizce desteklenen tek dil olacak ancak birkaç basit arama yaparken herkes için yeterli olacaktır.

Instagram şimdiden ayrı bir Direct uygulaması üzerinde testler gerçekleştiriyor. Bununla birlikte mesajlaşma özelliği ayrılmış olacak yani Facebook Messenger stiline bürünecek. Şüphesiz kutuplaştıran bir hareket ancak ayrılmanın bir noktada olması şarttı. İddialar ayrıca diğer insanların fotoğraf ve videolarını tekrar paylaşmanıza yarayan (re-post) bir özellikten bahsediyor. Hikayeler’de GIF desteği ise yeni Instagram güncellenmesinde eklenmesi beklenen bir başka detay.

İlginizi Çekebilir:  Instagram'daki tüm fotoğraflarınızı nasıl indirirsiniz?