Kategoriler
Rehberler

Android: SMS İle Konum Bilgisi Göndermek

Konum atmak için akıllı telefon sahibi olmanız gerekiyor ama bu konuda uzman olmanıza gerek yok. Yeni nesil cihazlarda GPS uydu alıcısı standart ve yol tarifi almak kolay. Biriyle görüşmek istediğinizde konum atmanız gerekebilir. Basit biçimde SMS göndererek bile bilgi verebilirsiniz.

Android: SMS İle Konum Bilgisi Göndermek

Google’ın Nexus serisi sonrasında tanıttığı Pixel serisinde böyle bir özellik hayatı kolaylaştırıyor. Bu cihazlara sahip olmasanız bile üçüncü parti uygulama kurarak kolayca sonuca gidebilirsiniz. Amaca ulaşmanıza olanak veren çok sayıda yöntem ve uygulama var. Google’ın çözümü işi basitleştiren Android Messages:

Mesajlar
Mesajlar
Developer: Google LLC
Price: Free

Ücretsiz olan bu uygulamayı indirin ve kurun. Uygulama, SMS ve MMS esaslı iletişime odaklanıyor ve her türlü cep telefonu sahibiyle bağlantıya geçme olanağı veriyor. Açıldığı anda varsayılan SMS uygulaması olarak seçmenizi isteyecek. Buna onay verin.

İlginizi Çekebilir:  Android uyumlu tansiyon ölçme uygulamaları

Yeni bir mesaj oluşturmak için artıya tıklayın ve alıcı telefonunu girin ya da adres defterinden seçin. Mesajın içeriğini yazdıktan sonra artıya tıklayın ve alttan konum alanını seçin.

Diğer seçenekler fotoğraf çekmek ya da hazır fotoğraf eklemek. Konum seçince yeriniz tespit edilecek ve mesaja eklenecek. Artık mesaj içinde konum bilginiz görünüyor olacak. Mesajı gönderirseniz alıcılar yerinizi bulabilecek. Konuyla ilgili sorularınız için forum bölümünden destek alabilirsiniz.