Kategoriler
Rehberler

Android: Telefon Ekranına iPhone X Çentiği Ekleme

iPhone X‘de en ilgi çeken dokunuşlardan bir tanesi de ekranın üst tarafında yer alan çentik oldu. “ekrana yakışıyor” ve “ekran için gereksiz” gibi birbirine zıt düşünceleri meydana getiren iPhone X, belki de kullanıcıların albenisi olurken çentik özelliği ile ön plana çıkmak istedi.

Android: Telefon Ekranına iPhone X Çentiği Ekleme

Android işletim sistemli akıllı telefonunuzun ekranına iPhone X çentiği ekleyebilirsiniz. Ekrana iPhone X çentiği eklemek için Google Play Store‘dan XOutOf10 isimli uygulamayı indirin. Uygulamayı indirmek için buraya dokunun.


Uygulamayı telefona indirdikten sonra açın ve uygulama açılırken istenen izinleri, uygulamanın sorunsuz çalışması için onaylayın. Daha sonra uygulama ana ekranında yer alan butonlardan Başlat butonuna dokunun. Uygulama çalışmaya başladığında telefon ekranının üzerinde bir çentik belirir. Bu çentik mesajlaşmalarda, oyunlarda ve diğer eylemlerde ekranın üzerinde durur.

Ekranda çentiği görmek istemiyorsanız uygulamaya girip Durdur butonuna dokunun.

Android telefonunuza iPhone X ekranında yer alan çentikten eklemek için gereken XOutOf10 isimli uygulama, Android 6.0 ve üzeri Android işletim sistemine sahip akıllı telefonlar için indirilebilir.

Android: Telefon Ekranına iPhone X Çentiği Ekleme ve diğer tüm konular hakkında sorularınızı bize forumumuz üzerinden yeni konu açarak iletebilirsiniz. Forumumuza gitmek için buraya dokunun.