Kategoriler
Apps & Oyunlar

Android: Linkleri Firefox’da Saklayıp Daha Sonra Okuyun

Mobil cihazlar için yazılan resmi uygulamalar büyük artılar kazandırıyor. İnternet tarayıcıyla açmak yerine Facebook uygulamasına girince olanaklar artıyor. Bir linke tıklayınca uygulamadan çıkıp internet tarayıcıya geçmek sıkıcı gelebilir. Ara geçişler sıkıyorsa sıraya atabilirsiniz.

Android: Linkleri Firefox’da Saklayıp Daha Sonra Okuyun

İşte bu okumak istediğiniz dış linkleri birer birer açıp uygulamadan çıkmak ve sonra her seferinde tekrar geri dönmek istemiyorsanız tıkladığınız linkleri açmadan okuma sırasına ekleyebilirsiniz. Firefox internet tarayıcının mobil sürümü kuruluysa aracı bir uygulama olmadan linkleri okuma sırasına gönderebilirsiniz.

Elbette bunu gerçekleştirebilmek için öncelikle Android işletim sistemi yüklü cihazınızda Firefox tarayıcı kurmalısınız. Ücretsiz olarak Google Play mağaza ortamından indirip kurabilirsiniz:

İlginizi Çekebilir:  İyi Bir Oyun Bilgisayarı Nasıl Olmalı?

Mozilla imzalı internet tarayıcının yeni sürümünde okuma listesi var ve linkler eklenebiliyor. Daha sonra vakit olunca tarayıcıyı açıp bu listede birikenleri okuyabilirsiniz. Bunu yapabilmek için öncelikle sekme sıralama özelliğini aktifleştirmeniz gerekiyor.

Firefox uygulamasında üç noktalı menü içine girin ve ayarlara erişin. Ardından Genel kısmında yer alan sekme sıralama seçeneğini aktifleştirin. Artık diğer uygulamalardan gönderirken sıraya atabilirsiniz.

Örneğin Facebook ile bir link açarken menüde internet tarayıcıyla aç gelince seçin ve tarayıcı yerine işaretli seçeneğe tıklayın. Bu durumda sıraya girecek. Facebook dışında diğer uygulamalarda da içeriği internet tarayıcıyla görme seçeneği varsa öncelikle bunu aktifleştirmelisiniz.