Kategoriler
Rehberler

Android: Oreo İle Eşleşmeyen Kişiler Sorunu Çözümü

Son nesil Android 8.0 Oreo işletim sistemi henüz az sayıda kullanıcı tarafından kullanılıyor. Üreticiler kademeli olarak güncellemelere başladılar. Bazı forumlara bakınca Oreo geçişi sonrası kişiler uygulamasıyla ilgili şikayetler geldiğini ve eşleştirme gerçekleştirilemediğini öğreniyoruz.

Android: Oreo İle Eşleşmeyen Kişiler Sorunu Çözümü

Sorunu yakından analiz edince eşleştirme işleminin normal biçimde gerçekleşmediğini ve hata verdiğini fark ediyoruz. Hesaplara girip Google detaylarına bakınca eşleştirme sorunu olduğu ve kısa süre sonra geri geleceği işaret ediliyor ama kendi kendine düzelme olmuyor. Kullanıcılar farklı yöntemler denese de çare olmayabiliyor. Fabrika ayarına dönüş, Google+ profilini kaldırma, kişiler uygulamasının önbelleğini temizleme gibi öneriler var ama işe yaramıyorsa bir de şunu deneyin deriz.

İlginizi Çekebilir:  iPhone 13s / iPhone 14 modelleri, fiyatı, teknik özellikleri

Ayarlar uygulamasını açın ve Uygulamalar başlığına girin. Bu kısımda üstteki menüye tıklayıp tüm uygulamaların listelenmesini sağlayın. Contacts Storage gibi bir başlık bulacaksınız. Buna tıklayın ve detaylarını açın.

Ardından solda görülen mavi renkli içerik temizleme butonuna basın ve soru sorulunca onay verin. Ardından bir süre bekleyip Kişiler uygulamasını açınca yeniden güncelleme yaptığını ve içeriğin değiştiğini göreceksiniz. Konuyla ilgili sorularınız için forum bölümünden destek alabilirsiniz.