Kategoriler
Rehberler

Android: WhatsApp’ta İletileri Zamanlama

Ailenizin bir üyesinin, arkadaşınızın, sevgilinizin ve öğretmeninizin doğum gününü kutlamayı unutmamak için WhatsApp‘ta göndereceğiniz iletileri zamanlayabilirsiniz. WhatsApp’ta iletileri zamanlayarak, sabah çok erken saatlerde ya da gecenin çok geç saatlerinde atmanız gereken mesajları tam saatinde, mesajı atacağınız kişiye iletebilirsiniz.

Android: WhatsApp’ta İletileri Zamanlama

WhatsApp’ta iletileri zamanlamak için Android işletim sistemli akıllı telefonunuza SQEdit’i indirin. SQEdit‘i Google Play Store‘dan indirmek için buraya dokunun.

SQEdit’i Android telefonunuza indirdikten sonra açın. Gerekli bilgilendirmeleri ister ekranı sola doğru kaydırarak isterseniz de sağ üstteki Atla‘ya basarak geçebilirsiniz. Bilgilendirmeler ekranını geçtiğinizde uygulamaya bir hesapla giriş yapmanız istenecek. Facebook hesabınız ile bağlanabilir ya da SQEdit’te yeni bir hesap oluşturabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir:  Android ve iPhone için en iyi hava durumu uygulamaları

SQEdit’e bağlandıktan sonra Facebook, Aramalar, SMS, E-Mail, WhatsApp seçeneklerinden WhatsApp’ı seçin. Uygulama, WhatsApp’ı seçtikten sonra sizden Kişiler’e erişme ve ileti gönderme gibi çeşitli izinler isteyecektir. Uygulamanın çalışması için istenen izinlere izin verin.


Uygulama sizi Erişilebilirlik ekranına yönlendirecek. Buradan SQEdit’in üstüne tıklayın ve SQEdit’i etkinleştirin.

Şimdi ise WhatsApp’tan göndereceğiniz iletiyi oluşturun. WhatsApp Kişilerini Ekle‘ye dokunarak WhatsApp’ta yer alan kişiler listesinden iletiyi göndereceğiniz kişiyi seçin. Mesaj bölümüne göndereceğiniz mesajı yazın. Metin oluşturma alanının altındaki Zamanla‘ya dokunarak mesajın ne  zaman iletilmesini istediğinizi girin. Tarihin üzerine dokunarak tarihi, Ayarlanan Zaman yazısının üzerine dokunarak mesajın iletilmesini istediğiniz saati ayarlayabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir:  Android için en iyi gökyüzü / uzay gözlem uygulamaları

Tüm adımları eksiksiz bir şekilde tamamlayarak WhatsApp iletilerinizi zamanlayabilirsiniz. SQEdit’i kullanarak Facebook gönderilerinizi, kısa mesajlarınızı, göndereceğiniz postalarınızı ve yapılacak aramalarınızı da zamanlayabilirsiniz.

SQEdit’in direkt olarak kişiye mesaj göndermesi için telefonunuzun Root’lu olması gerekmektedir. Cihazınız Root‘lu değilse, SQEdit , zamanladığınız mesajların zamanı geldiğinde size sadece bildirim yollayacaktır.

Android: Kişilerin WhatsApp Durumlarını Kaydetme ve diğer tüm konular hakkında sorularınızı bize forumumuz üzerinden yeni konu açarak iletebilirsiniz. Forumumuza buraya tıkayarak gidebilirsiniz.