Kategoriler
Apps & Oyunlar

iOS: iPhone 8 Plus’daki Podcast Uygulamasını Kullanmak

Bu senenin en iddialı akıllı telefonlarından biri olan iPhone 8 ve 8 Plus ikilisi bir önceki nesle kıyasla kablosuz şarj dışında ciddi artılar kazandırmıyorlar ama iPhone 6s sahipleri için iyi birer terfi ve iPhone X gibi uçuk fiyata sahip değiller. Özellikle 8 Plus konforlu bir medya merkezi oluyor.

iOS: iPhone 8 Plus’daki Podcast Uygulamasını Kullanmak

Podcast denildiğinde radyo gibi yayın yapan internet programlarını anlıyoruz. iPhone sahipleri senelerden beri iOS ile gelen Podcast uygulamasını kullanarak yayınlara üye olabiliyor ve dinleyebiliyor. İnternette sınırsız sayıda podcast yayını ve içeriği var.

Favorisi olduğunu yayınları podcast şeklinde indirmek için iPhone 8 Plus’ı verimli biçimde kullanabilirsiniz. Aynı zamanda yeni yayınlar bulabilir ve top listelere bakarak haberdar olabilirsiniz. Beğendiğiniz podcast’leri diğer kullanıcılarla paylaşmanız da mümkün.

Arama yapmak ve podcast indirmek için ilk olarak yüklü gelen Podcast uygulamasını bulup çalıştırmalısınız. Ardından sağ alttaki arama sembolüne tıklayıp anahtar kelime girin ve elde edilen sonuçlar içinden birini seçip hemen indirin. Bu bir bölüm olacak ve en son bölüm olmak zorunda değil. İndirmeden internet üzerinden akış olarak da dinleyebilirsiniz.

Podcast Paylaşmak

  • Podcast uygulamasını açın
  • Sağ alttaki arama sembolüne tıklayın
  • Anahtar kelime girip arama yapın
  • Üç noktalı menü butonuna tıklayın
  • Bölüm paylaşma butonuna tıklayın
  • Ardından hangi ortamda paylaşmak istiyorsanız buna uygun uygulama sembolünü seçin