Kategoriler
Rehberler

İthalatçı Garantili / Yurt Dışı Samsung Galaxy C9 Pro’ya Android 7.1.1 Nougat Yüklemek

İthalatçı garantili / yurt dışı Samsung Galaxy C9 Pro’ya Android 7.1.1 Nougat yüklemek için izlenmesi gereken aşamalara değineceğiz. Samsung’un Galaxy C serisi akıllı telefonları esasında Çin’de ve Hong Kong’da satışa sunulmak üzere hazırlanmıştı ve diğer pazarlara giriş hedeflenmemişti. Ancak Galaxy C9 Pro gibi bazı modeller ülkemizde ithalatçı garantili şekilde satılıyor. Cihazı ülkeye Samsung Türkiye getirmediği için OTA yoluyla güncelleme almakta sıkıntı yaşanıyor. Galaxy C9 Pro akıllı telefonunuza Android 7.1.1 Nougat’ı elle yüklemeniz gerekiyor. İthalatçı garantili / yurt dışı Samsung Galaxy C9 Pro’ya Android 7.1.1 Nougat yüklemek oldukça kolay.

İthalatçı Garantili / Yurt Dışı Samsung Galaxy C9 Pro’ya Android 7.1.1 Nougat Yüklemek

  • Eğer cihazınızın IMEI’si değiştirilmişse bu işlem IMEI’nizin silinmesine veya orijinal haline dönmesine neden olabilir. Bu rehber sadece IMEI numarası pasaporta işlenerek resmi olarak kayıtlı cihazlar içindir.
  • Odin ile firmware flash’lama işlemi cihazdaki tüm verileri sıfırlayacaktır, bu nedenle öncelikle tüm verilerinizi yedeklemelisiniz.

Öncelikle Samsung’un Smart Switch programını bilgisayarınıza yükleyip akıllı telefonunuzu bilgisayarınıza USB kablosuyla bağlayın ve güncellemeleri bu programla denetleyin. Galaxy C9 Pro için Nougat güncellemesi görünüyorsa güncellemeyi Smart Switch ile yapabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir:  Google Haritalar'da Gece Modu'nu açma


Smart Switch yazılımıyla sonuç alamıyorsanız Google Play mağazasından Phone Info Samsung uygulamasını indirin ve çalıştırın. CSC kodu sekmesinden cihazınızın hangi ülke varyantında olduğunu öğrenin.

Buradan SamMobile sitesine erişin ve Galaxy C9 Pro akıllı telefonunuzun CSC koduna uygun olan firmware dosyasını seçip indirin. Site üye olup oturum açmadan firmware indirmeye müsaade etmiyor.

Galaxy C9 Pro akıllı telefonunuzda Ayarlar kısmına girin ve Geliştirici seçenekleri‘ni bulun. Geliştirici seçeneklerinin alt kısmında bulunan USB hata ayıklama modunu aktif edin.

İndirdiğiniz firmware dosyasını arşivden çıkarın / genişletin.

Buradan Odin programını bilgisayarınıza indirin.

Odin ZIP dosyasını genişletin.

Odin v3.12.7 programını çalıştırın.

Akıllı telefonu kapatın. Ana ekran + güç + ses azaltma butonlarına basılı tutarak cihazı download modunda çalıştırın. Akıllı telefonu USB kablosuyla bilgisayara bağlayın.

Cihaz sorunsuz algılanmışsa Odin arayüzünde ID:COM kutucuğu mavi renge bürünecektir.


AP kutucuğuna tıklayın ve firmware dosyasını seçin.

re-partition seçeneğinin işaretli olmaması gerek.

Start butonuna tıkladığınızda firmware flash’lama işlemi başlayacaktır. İşlem başarıyla tamamlanınca arayüzde sol üst kısımda yeşil arka plan üzerinde PASS! uyarısını göreceksiniz.