Kategoriler
Rehberler

Samsung Galaxy C8 Stock ROM Yükleme

Samsung Galaxy C8, çift arka kamerası ile dikkatlari üzerine çekiyor. Ayrıca Samsung Galaxy C8’in 32 GB’lık dahili depolamasını micro SD kart ile 256 GB’a kadar genişletebilirsiniz. Samsung Galaxy C8’in çift hatlı olması, başka bir telefona ihtiyaç duymamanızı sağlıyor. Bu yazımızda Samsung Galaxy C8 Stock ROM yükleme adımlarını ele aldık. Siz de bu adımları gerçekleştirerek, telefonunuzun kullandığı ilk Android sürümüne geri dönüş yapabilirsiniz.

Hazırlık

Odin programını buraya tıklayarak indirin ve kurulum işlemlerini gerçekleştirin.

İlginizi Çekebilir:  WhatsApp'ta kamera sesini tamamen kapatma

Samsung USB sürücülerini buraya tıklayarak indirin ve ardından kurulumunu yapın.

Samsung Galaxy C8’in Stock ROM dosyasını indirmek için buraya tıklayın.

Telefonunuzun USB hata ayıklama modunu etkinleştirmeniz gerek. Bunun için Ayarlar’dan Telefon hakkında kısmına girin. Şimdi ise, Yapım numarası yazan yere 7 kez ard ardına basın. Ardından Ayarlara geri dönerek Geliştirici seçeneklerine girin ve USB hata ayıklama modunu aktif edin.

Samsung Galaxy C8 Stock ROM Yükleme

İlk olarak kurulum işlemlerini bitirmiş olduğunuz Odin programını açın.

Sonrasında ise, telefonunuza dönerek Güç + Ana ekran + Ses kısma tuşlarına basılı tutun. Karşınıza gelen uyarı penceresinde Ses yükseltme tuşuna dokunarak, Samsung Galaxy C8’in Download Mode’a girmesini sağlayın.

İlginizi Çekebilir:  Android'de silinen fotoğraflar nasıl kurtarılır?

Ardından Telefonunuzu USB kablo yardımıyla bilgisayara bağlayın. Odin’in sol üst taraftaki ID:COM yazısının altındaki kutucuğun rengi değişmiş ise, program telefonunuzu algılamış demektir.

Bu sefer sol tarafta bulunan Options kısmına girin ve Auto Reboot / F. Reset Time seçeneklerinin işaretli olup olmadığını kontrol edin.

Son olarak, AP kısmına tıklayarak ROM dosyanızı seçin ve işlemi başlatmak için Start butonuna basın.

Samsung Galaxy C8 Stock ROM yükleme işleminiz başarıyla gerçekleştiğinde, PASS! yazısı sizi karşılayacaktır. Forum sayfamızı ziyaret ederek uzmanlarımızdan konu hakkında yardım alabilirsiniz.