Kategoriler
Rehberler

Akıllı Telefon Kullanarak PS4’e Oyun İndirmek

Dijital yaşamın en eğlenceli yanlarından mobil oyunlar her zaman yanımızda taşıyabileceğimiz durumda ve seçenekler artıyor. En büyük sıkıntı ufak olan ekranda görüntüleme ve kontrolcü olmadığında dokunmatik ekranla boğuşmak ama Sony PS4 sahipleri oyunlarını aktarabiliyor.

Akıllı Telefondaki Oyunu PS4 Ortamına Aktarmak

İlk olarak Sony PS4’ün bekleme modunda olmasını sağlayın. Aslında varsayılan olarak PS4 ayarlarında bu seçili ve eğer kontrol etmek istiyorsanız ayarlar menüsüne girin ve güç koruma ayarlarına bakın. Bekleme modunda özellikler aktif olsun işaretli olmalı.

Ardından Android ya da iOS kullanıyorsanız uygulama marketinde yer alan Sony Playstation uygulamasını indirin ve kurun.

[appbox appstore id410896080]

[appbox googleplay id=com.scee.psxandroid]

Uygulamayı ücretsiz indirip kurun. Başlatınca Sony PS4 ile aynı kullanıcı adı ve parolayı kullanarak PS hesabınızı ekleyin. İşlem bitip uygulama açılınca PlayStation mağazası sekmesine geçin ve oyun arayın. Ücretli ya da ücretsiz olmalarına dikkat ederek seçim yapın ve indirme başlayınca PS4’e indirilmesini isteyin.

Artık oyunun inmesini bekleyebilirsiniz. PC kullanarak da benzer biçimde oyun alıp PS4’e indirilmesini sağlayabilirsiniz. Konuyla ilgili sorularınız için forum bölümünden destek alabilirsiniz.