Kategoriler
Rehberler

General Mobile GM 5 Plus Bootloader Kilidini Kaldırma

Bu yazımızda, General Mobile GM 5 Plus Bootloader Kilidini kaldırma adımlarını ele aldık. Bootloader kilidini açarak Root ve ROM yükleme işlemlerinizi başarıyla yapabilirsiniz. Ancak bu işlemler öncesinde veri kaybı yaşamamanız için ilk olarak bilgilerinizi yedeklemeniz gerekiyor.

General Mobile GM 5 Plus Bootloader Kilidini Kaldırma İşlemi

Hazırlık

Öncelikle tüm verilerinizi yedekleyin.

Ayarlar > Telefon hakkında > Derleme numarası yazan seçeneğe art arda 7 kez dokunarak Geliştirici seçeneklerinin aktif olmasını sağlayın. Şimdi ise Ayarlara geri dönerek Geliştirici seçenekleri kısmına erişin. Menüde OEM kilit açma ve USB hata ayıklamayı etkinleştirin.

NOT: Anlatacağımız işlemleri uygularken veya uyguladıktan sonra alabileceğiniz hata veya sorunlardan tamamen kendinizin sorumlu olduğunu belirtelim.

İndirmeniz gerekenler

Adb-Fastboot 

Bootloader Kilidini Kaldırma

Telefonunuzu Güç tuşu ile kapatın. Ardından Ses kısma ve Güç tuşuna basılı tutarak biraz bekleyin.General Mobile GM 5 Plus Bootloader Kilidini Kaldırma İşlemi

Şimdi ise, General Mobile GM 5 Plus’ı USB kablo yardımıyla bilgisayarınıza bağlayın.

General Mobile GM 5 Plus Bootloader Kilidini Kaldırma İşlemi

Size vermiş olduğumuz kurulum dosyasına giderek, boş bir alanda Shift tuşuna basılı tutarak Sağ tık atın. Daha sonra karşınıza gelen ekranda Komut penceresini burada aç seçeneğine tıklayın.

General Mobile GM 5 Plus Bootloader Kilidini Kaldırma İşlemi

CMD ekranı geldiğinde ise, fastboot oem unlock-go komutunu yazarak enter tuşuna basın. İşlem bittiğinde Güç tuşuna basılı tutarak telefonunuzu yeniden başlatabilirsiniz. Konu hakkında sormak istediğiniz noktaları, forum sayfamızı ziyaret ederek uzmanlarımıza sorabilirsiniz.