Kategoriler
Rehberler

iOS: Apple ID Kimliğinizin Ne Zaman Oluşturulduğunu Öğrenin

Herhalde hiçbirimiz Facebook, Google ya da Apple hesabını hangi tarihte oluşturduğunuz hatırlayamaz. Bu asla sonradan gerekli hale gelmeyen bir bilgi olduğundan unutulur ama örnek vermek gerekirse bunu kullanarak çalınmış Gmail hesabınızı geri alabilirsiniz! Peki ya Apple ID?

iOS: Apple ID Kimliğinizin Ne Zaman Oluşturulduğunu Öğrenin

Apple ise bu bilgiyi kullanarak hesabınızı yeniden elde etmenize olanak vermiyor ama ne olur ne olmaz diyerek bu bilgiyi bir kenara not almak isteyebilirsiniz. Peki ya Apple ID kimliğinizi oluşturduğunuz günü nasıl öğreneceksiniz?

Apple ID kimlik bilginiz e-posta adresinizle ilişkili yani icloud.com ya da me.com e-posta adresinizin oluşturulduğu tarih eşdeğer oluyor. E-posta arşiviniz varsa Apple’dan gelen en eski içeriğe bakıp merhaba mesajı olup olmadığını kontrol ederek tarihi bulabilirsiniz. Çoğumuz bunu saklamadan silmiş olabiliriz.

İlginizi Çekebilir:  iPhone'da bildirimlerin gecikmesi ve çözüm önerileri

Satın Alma Geçmişi

Apple ID’yi büyük olasılıkla ilk uygulamanızı indirmek için oluşturdunuz. O zaman Apple hesabınızla satın alma geçmişinize bakın ve bu şekilde öğrenmeyi deneyin! iOS 11’de App Store uygulamasına girin ve sağ üstten profilinize tıklayıp alta inin ve sonraki ekranda satın alma geçmişine bakın.

Sadece son 90 gün gösterilecek. Daha eskiler için 90 gün satırına tıklayıp tarihi özelleştirin. Yıl seçimiyle geriye gitmeyi deneyin.

Ardından ay seçin ve dibe inerek en eski satın almayı bulun. Bunun ücretli ya da ücretsiz bir uygulama olması önemli değil. iTunes ile de gösteriliyordu ama Apple artık App Store özelliğini içeriğinden sildi ve bu amaca hizmet edemiyor. İlk satın almanız ödemeliyse kredi kartı geçmişine bankadan bakarak da fikir sahibi olabilirsiniz. Konuyla ilgili sorularınız için forum bölümünden destek alabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir:  iPhone ve iPad'de reklamlar nasıl engellenir? (2022)