Kategoriler
Rehberler

iOS: Uygulamaların Değerlendirme Notu Önerisini Durdurmak

Uygulamalara ait kullanıcı yorumları ve değerlendirme puanları çok önemli durumda çünkü çoğumuz ücretsiz uygulamaları kıyaslayıp birini seçmeye çalışırken öncelikli olarak bunlara bakıyoruz. Ücretsiz uygulamaları kurunca bu durumu iyileştirmek isteyen geliştiricilerden sık sık talep geliyor.

iOS: Uygulamaların Değerlendirme Notu Önerisini Durdurmak

Bazı uygulama geliştiricilerin taktiği uygulamayı ücretsiz sunmak ve reklamlar üzerinden gelir elde etmek. Aynı zamanda ücretsiz olduğundan destek olup yorum bırakın ricaları yağıyor. Eğer bazı uygulamalar diğerlerine kıyasla daha fazla talep ediyorsa canınız sıkılabilir. iOS 10 ve sonrasında App Store’da uygulamalara ait değerlendirme taleplerini devre dışı bırakma seçeneği var. Tek yapmanız gereken bu yöntemi kullanmak.

Ayarlar uygulaması içinden iTunes ve App Store satırını bulun. İçine girince uygulama içi değerlendirmeler ve yorumlar seçeneğinin aktif olduğunu göreceksiniz. Bu sizi rahatsız ediyorsa kapatın ama yeri geldiğinde beğendiğiniz uygulamalara yorum bırakmayı ve puan vermeyi unutmayın. Bu bir Apple sistemi yani uygulamaları zorla değerlendirme yapamaz hale getirmiyor.

İlginizi Çekebilir:  iPhone'da Yakınlık Sensörü'nün çalışmaması ve çözümü

Eğer hala not verin uyarısı geliyorsa tek yapmanız gereken daha sonra hatırlat ya da iptal seçeneğine tıklamamak çünkü yakanızı bırakmıyor. Yapmanız gereken not verme seçeneğine tıklamak ve sonra Home butonuna basıp App Store’dan çıkmak. Sizin not verdiğiniz göremeyen bu uygulama olumlu işareti aldığı için artık bir kez daha rahatsız etmiyor olacak! Konuyla ilgili sorularınız için forum bölümünden destek alabilirsiniz.