Kategoriler
Rehberler

Android: Anonim Olarak WhatsApp Durumu İzleme

WhatsApp‘ta kullanıcılar tarafından sıklıkla kullanılan Durum özelliği, WhatsApp Durumlar’da kullanıcılara 24 saatlik geçici metin, fotoğraf ve video paylaşma imkanı sunuyor. WhatsApp Durumlar, kullanıcının WhatsApp rehberinde kayıtlı kişiler tarafından görüntülenebiliyor.

WhatsApp’ta kişi listenizde kayıtlı bir kişinin WhatsApp durumuna baktığınızda, Durumu Görenler listesinde adınızın çıkmasını istemiyorsanız yazımızı okumaya devam edin…

Android: Anonim Olarak WhatsApp Durumu İzleme

WhatsApp’ta arkadaşlarınızın paylaştığı durumları izlemekten zevk alıyorsanız ya da birilerinin ne yaptığını gizlice WhatsApp durumları aracılığıyla öğreniyorsanız, WhatsApp durumlarını anonim olarak izlemek tam size göre.

Anonim olarak WhatsApp durumlarını izlemek için iki farklı yol vardır.

1- Dosyalarda Gezinme

WhatsApp veya herhangi bir uygulamada gördüğünüz her şey saklama alanına kaydedilir. Telefonunuza otomatik olarak kaydedilen WhatsApp durumlarını ES Dosya Yöneticisi‘ni indirerek, telefon dosyaların görüntüleyebilirsiniz. ES Dosya Yönetcisi’ni buraya tıklayarak Android telefonunuza indirebilirsiniz.

ES Dosya Yöneticisi’ni indirdikten sonra uygulama ana ekranında yer alan Arama bölümüne WhatsApp yazın ve WhatsApp klasörüne tıklayın. Bu klasörden sonra bu adımları izleyin: Media > .Statutes

Burada günlük olarak WhatsApp rehberinizdeki kişilerin paylaştığı fotoğraf ve videolar görüntülenecektir. WhatsApp’ta Durumlar’a tıklamadan, hikayeleri böylece anonim olarak görüntüleyebilirsiniz.


2- WhatsApp Uzantıları

Eğer telefonunuzda kök erişimi varsa yani telefonunuz Root‘luysa Xposed Installer‘ı Android telefonunuza yükleyin. Xposed Installer’ı buraya tıklayarak indirebilirsiniz. Uygulamayı telefona indirdikten ve kurduktan sonra, bu uygulama aracılığıyla WhatsApp Extensions‘u indirin.

WhatsApp Extensions’un Xposed Installer İndirme Linki: http://repo.xposed.info/module/com.suraj.waext

WhatsApp Extensions’u kurduktan sonra açın ve modül içindeki seçeneklerden Okundu / Alındı modülü arayın ve ardından kapatın. Son olarak WhatsApp’a geçin ve durumları görüntülemeye başlayın. Durumları görüntülediğinizde, karşı taraf durumu görenlerin isminin bulunduğu listede adınızı görmez.

Android: Anonim Olarak WhatsApp Durumu İzleme ve diğer tüm konular hakkında sorularınızı bize forumumuz üzerinden iletebilirsiniz. Forumumuza buraya tıklayarak gidebilirsiniz.