Kategoriler
Apps & Oyunlar

Android / iOS: Skype Kişilerini Takip Etmek

Son günlerde çok sayıda klasik uygulamanın güncellemeden geçtiğini ve sosyal medya faktörünün eklendiğini görüyoruz. Microsoft tarafından satın alınmış olan VoIP esaslı sesli ve görüntülü görüşme uygulaması Skype de yeni bir güncellemeden geçti ve sosyal faktör ön plana çıkarıldı.

Kapak resmi

Android / iOS: Skype Kişilerini Takip Etmek

Artık Skype üzerinden kişilerle arkadaş olmak zorunda kalmadan onları takip edebilir ve paylaşılan gelişmelerden haberdar olabilirsiniz. Böylece kişilere eklemeden de beğendiğiniz kişileri takip etmeniz sağlanıyor. Son güncellemeden sonra eklenen bu özelliği kullanmak son derece kolay. Skype’ın iOS ya da Android sürümlerinde karşınıza çıkıyor:

https://apps.apple.com/tr/app/skype-for-iphone/id304878510

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.skype.raider&hl=tr

Skype uygulamasını ücretsiz olarak indirin ve kurun. Ardından başlatın ve Skype hesabınızla ya da Microsoft hesabını kullanarak oturum açın. Kişileri bulabilmeniz için adres defterinize erişilmesi ve taranması gerekiyor. Bu yüzden izin istendiği anda uygulamaya izin vermelisiniz. Kişiler listenize olmayan kişileri izlemek için onlardan onay almanız gerekiyor ki klasik kişi eklemeye benziyor.

Skype açılınca öne çıkanlar sayfasında izlemeniz için önerilen kişiler gelecek. Diğer kişileri görüp takip etmek içinse öne çıkarılanlar sayfasında sağ üstteki artı sembolüne tıklamanız gerekiyor. Yeni sayfa açılacak ve öneriler üstte gelecek.