Kategoriler
Rehberler

Android: Telefona Android Oreo Özellikleri Ekleme

Üst segment ve Android Oreo güncellemesi almayacak bir akıllı telefona sahip olmasanız bile birkaç uygulamayla telefonu Android Oreo güncellemesinin özellikleriyle kullanabilirsiniz.

Android: Telefona Android Oreo Özellikleri Ekleme

1- Nova Launcher

Nova Launcher ile telefonunuzda, Bildirim Noktaları‘nı, Uyarlamalı Simgeler‘i, Uygulama Kısayolları‘nı etkinleştirin. Nova Launcher’i Android telefonunuza indirmek için buraya dokunun.

Nova Launcher’i indirdikten sonra ana ekranda boş bir alana basın ve Ayarlar kutusuna dokunun. Ayarlar ekranından, Bildirim Rozetleri seçeneğine tıklayın. Bildirim Rozetleri seçeneği Nova Launcher Prime’da aktiftir. Nova Launcher Prime’ı akıllı telefona indirmek için buraya dokunun.

İlginizi Çekebilir:  Çevrimdışı olan kayıp AirPods nasıl bulunur?

Bildirim Rozetleri’ne tıkladıktan sonra bir stil seçmeniz gerekecek. Nokta‘yı seçin. Böylece Bildirim Noktaları’nı etkinleştirmiş olursunuz.

Şimdi de Uyarlanabilir Simgeler‘i etkinleştirmek için yine telefonun ana ekranında boş bir alana parmağınızı basılı tutun ve Ayarlar’a dokunun. Nova Ayarları ekranındaki seçeneklerden Görünüm‘e tıklayın ve Uyarlanabilir Simgeler‘i etkinleştirin.

Son olarak Uygulama Kısayolları’nı etkinleştirmek için de tekrar telefonun ana ekranında boş bir alana parmağınızı basılı tutun ve Ayarlar > Görünüm > Açılır Menü Stili adımını izleyin. Açılır Menü Stili’nde Engelle’yi seçin ve Nova Launcher ana ekranında geri dönerek Bildirim Rozetleri’ne dokunun. Açılır Pencerede Bildirim’i etkinleştirin.

İlginizi Çekebilir:  iMovie kullanarak iPhone ve iPad'de videolar nasıl birleştirilir?

2- Resim İçinde Resim Modu (Picture in Picture)

Android Oreo’nun özelliklerinden biri olan Resim İçinde Resim özelliği ile telefonun ana ekranında çoklu uygulama pencereleri açabilirsiniz. Bu özelliği akıllı telefonunuzda da kullanmak için Floating Apps’i indirin. Floating Apps‘i indirmek için buraya dokunun.

3- Bildirimleri Erteleme

Bildirimleri ertelemek için Boomerang Notifications‘u Android telefonunuza indirin. Uygulamayı buraya tıklayarak indirebilirsiniz.

Uygulamayı telefonunuza indirdikten sonra kurulumu tamamlayın ve bildirimlerini ertelemek istediğiniz uygulamaları seçin.

4- Gece Lambası

Android Oreo’daki gibi, gece, telefonunuzla uğraşırken Twilight isimli uygulama ile gözlerinizin yorulmasını ve zarar görmesini engelleyebilirsiniz. Uygulamayı buraya tıklayarak akıllı telefonunuza indirin.

İlginizi Çekebilir:  iPhone'dan Mac ve PC'ye nasıl kopyala yapıştır yapılır?

Android: Telefona Android Oreo Özellikleri Ekleme ve diğer tüm konular hakkında sorularınızı bize forumumuz üzerinden yeni konu açarak iletebilirsiniz. Forumumuza gitmek için buraya dokunun.