Kategoriler
Rehberler

Android: Veri Kayıpsız Xiaomi Mi A1 Oreo Güncellemesi

Xiaomi’nin Android One üyesi ilk akıllı telefonu olan Mi A1 epey ilgi gördü ve 250 dolar altına alınabiliyor. Bu cihazın en büyük artısı iki sene güncelleme garantisi ve Android 7.1.1 ile satışa sunulmuş durumda. Kısa süre önce Beta olsa da Android 8 Oreo güncellemesi geldi.

Android: Veri Kayıpsız Xiaomi Mi A1 Oreo Güncellemesi

Cihazı alır almaz root etmiş, özel kurtarma menüsü kurmuş ya da Magisk ile düzenlemeler yapmış olabilirsiniz. Beta için özel üyelik gerekiyor ama bazı kullanıcılara onay verilmediği oluyor. Beklemek istemiyor ve Oreo güncellemesi yapmak istiyorsanız taktik deneyebilirsiniz. Resmi güncelleme dışında LineageOS sürümü de Oreo desteği vermeye başlamış durumda.

XDA üyesi ur0 ise UpdateEngine arabirimini kullanmayı keşfetti. Bu sayede OTA olarak sunulan güncellemeleri zorla alma şansı veriyor. Gerçekte Android’in yeni geliştirdiği blok seviyeli güncelleme paketlerini kontrol etmekte. İşlemi gerçekleştirmek içinse Magisk kurmanız gerekiyor yani root şart. Ardından Magisk Manager uygulamasını kurun ve çalıştırın. Sol menüden modüllere girin ve alttaki sarı artı butonuna tıklayıp UpdateEngine_1.2.zip dosyasını kurdurun. Ardından cihazı yeniden başlatın.

Uygulama çekmecesine eklenen UpdateEngine uyuglamasını başlatın ve START butonuna basın. İndirme işlemi biraz zaman alabilir. Sona erince cihazı yeniden başlatın. Eğer FlashFire uygulamasını kullanıyorsanız bu güncellemeden önce kaldırmanızı öneriyoruz. Konuyla ilgili sorularınız için forum bölümünden destek alabilirsiniz.