Kategoriler
Apps & Oyunlar

Instagram Hikayelerini Silme

Instagram hikayeleri 24 saatlik geçici bir süreyle paylaşılır ve 24 saat sonra otomatikman Hikayeler’den kaldırılır. Hikayeler‘e yanlışlıkla eklediğiniz veya 24 saat beklemeden kaldırmak eklediğiniz hikayeleri kaldırmak için 1 gün geçmesini beklemeniz  gerekmez. Instagram Hikayeleri’ni 24 saat dolmadan istediğiniz zaman manuel olarak silebilirsiniz.

Instagram Hikayelerini Silme

24 saat içerisinde paylaştığınız Instagram hikayelerini, hikayenin süresi dolmadan Instagram Hikayeler’den kaldırmak için Instagram uygulamasının ana ekranının sol üst köşesinde yer alan profil fotoğrafınıza dokunun. Buradaki profil fotoğrafına dokunduğunuzda 24 saat içerisinde paylaştığınız hikayeler gösterilecektir.


Kaldırmak istediğiniz hikayenin gösterildiği ekranın sağ altında yer alan Daha Fazla‘ya dokunun ve Sil‘i seçin. Fotoğrafı silme işlemini onaylamak için çıkan Bu Fotoğrafı Sil kutucuğundaki Sil seçeneğine dokunun. Böylece paylaştığınız Instagram hikayesi Hikayeler ekranından kaldırılmış olacak.

Hikayelerinizin görüntülendiği ekranın sağ altındaki Daha Fazla’ya dokunarak paylaştınız hikayeleri galerinize de kaydedebilirsiniz. Bunun için Fotoğrafı veya Videoyu Kaydet butonuna tıklamanız yeterlidir.