Kategoriler
Konular

En Güvenli Android Uygulamaları

Fransa’nın veri koruma yetkilisi CNIL her geçen bize daha çok yakınlaşıyor. CNIL’in bize bu kadar yakın olduğu dönemde verilerimizi nasıl koruyacağımız kafaları karıştırıyor.

En Güvenli Android Uygulamaları

1- Firefox Focus

Firefox Focus, Google Play Store’da bulunan, gizlilik odaklı bir internet tarayıcısıdır. Güzel bir kullanıcı arayüzü olan Firefox Focus, çevrimiçi izleyicileri engeller ve minimalist bir tarama deneyimi sağlar.

Firefox Focus’u Android işletim sistemine sahip akıllı telefonunuza indirmek için buraya tıklayın.

2- Aramalar ve Metinler

Mark Zuckerberg‘in şirketi Facebook’a ait WhatsApp, son zamanlarda Fransa’nın veri koruma makamı CNIL’den kullanıcı verilerinin mahremiyetiyle ilgili bir uyarı geldi.

Open Whiper System tarafından geliştirilen Signal Private Messenger’i kullanarak arama yapabilir ve arkadaşlarınızla anlık olarak mesajlaşabilirsiniz. Yaygın olarak kullanılmayan Signal Private Messenger, açık kaynak kodludur.

Signal Private Messenger‘ı akıllı telefonunuza indirmek için buraya tıklayın.

3- AnySoftKeyboard

Varsayılan Android telefonunuzun klavyesi, bazen Wi-Fi bağlantınızı kullanır. Çoğu klavye uygulaması, daha iyi tahminler sağlamak için verilerinizi açıkça toplar. Mahremiyet odaklı klavyeler söz konusu olduğunda maalesef pek fazla seçenek yok.

AnySoftKeyboard, çalışırken Wi-Fi bağlantısı istemez ve istediğiniz özelliklerin çoğuna sahiptir. Uygulamayı buraya tıklayarak Android telefonunuza indirebilirsiniz.

4- Takvim

Basit Takvim, hiçbir izne gerek duymadan etkinliklerinizi özelleştirmenizi sağlayan açık kaynak kodlu bir uygulamadır. Simple Mobile Tools tarafından geliştirilen uygulamada reklam bulunmamaktadır.

Basit Takvim’i telefonunuza indirmek için buraya tıklayın.

5- Pedometre

Fitness uygulamaları, konumunuzu bilmek ister ve uygulamaya kişiler bilgilerinizi girmenizi ister. Bu veriler korunamaması, gizlilik açısından ciddi sorunlar yaratabilir.

Almanya’da bulunan Darmstadt Teknik Üniversitesi‘nin gizlilik araştırması grubu olan SECUSO‘ya göre Pedometre isimli uygulama gizlilik açısından güvenlidir.

Pedometre’yi Android telefonunuza buraya tıklayarak indirebilirsiniz.

En Güvenli Android Uygulamaları ve diğer tüm konular hakkında sorularınızı bize forumumuz üzerinden yeni konu açarak bize iletebilirsiniz. Forumumuza iletmek için buraya tıklayın.