Kategoriler
Aksesuarlar

iFixit iPhone Batarya Değişim Takımı Ucuzladı

Apple bataryaları zayıflayan iPhone’ların hızını düşürdüğünü itiraf ettikten sonra bugün konuyla ilgili bir özür diledi. Şirket bununla ilgili 2018 boyunca batarya değişim ücretini de indirdiğini duyurdu

Başka bir haberse iFixit’den geldi. Şirket iPhone batarya değişim kitinin fiyatını 29 dolara indirdiğini açıkladı. Bu kitler iPhone 7’den iPhone 4S’e kadar uzanıyor.

Tipik bir iFixit batarya değişim kiti bataryanın yanında telefonunuzun arkasını sökmek için ihtiyaç duyacağınız araçlarla geliyor. İşlerin biraz karmaşık hale geldiği yer burası. Başlamadan önce her şeyi dikkatlice okumanız gerekli. Çünkü batarya değişimini yapan sertifikalı bir Apple profesyoneli değil, sizsiniz.

İlginizi Çekebilir:  iPhone'da kişiyi kaydetmeden WhatsApp mesajı göndermek

Bugün birçok telefon gibi iPhone’lar da kalifiye olmayan bir personel tarafından açılmamak üzere tasarlanıyor. Bunun nedenleri tartışılır ancak işler ters gittiğinde ve bir şeyler arıza yaptığında, bundan kâr eden Apple. Dikkat etmeniz gereken en önemli şey ekranın telefona yapıştırılmış olması. Vidaları söktükten sonra ekranı verilen vantuz ile çıkarmanız gerekli. Bunu yaparken ekran ya da kablo koparsa 500 liralık başka bir tamir ücreti demek.