Kategoriler
Rehberler

Android: Her SIM Kartı İçin Ayrı Zil Sesi Ayarlama

Eğer iki SIM kartınız varsa bunun için iki telefon almanıza gerek yok. Çünkü akıllı telefon sektörüyle birlikte telefonların SIM kart yuvaları da genişledi. Çift SIM kartı yuvasına sahip akıllı telefonunuz varsa, tek cihazda iki SIM kartını da kullanabilir, aramalarınızı ve kişilerinizi yönetebilirsiniz.

Android: Her SIM Kartı İçin Ayrı Zil Sesi Ayarlama

Akıllı telefonunuzda çift SIM kartı kullanıyorsanız iki ayrı SIM kartına gelen aramalar için zil sesini ayrı ayrı ayarlayabilirsiniz.

Telefonunuzda takılı olan iki ayrı SIM kartı için Ayarlar > Ses ve Titreşim‘e gidin. Bu ekranda telefonda takılı SIM kartlarınız gözükecektir. Her birine ayrı zil sesi oluşturmak için dokunun ve gelen aramalarda çalmasını istediğiniz zil sesini seçin.

Eğer telefonunuzun Ses ve Titreşim bölümünde SIM kartlarınız gözükmüyorsa Ayarlar’dan Arama ve Telefon ayarlarını da kontrol edin.

Akıllı telefonunuzda kullandığınız iki SIM kartının da gelen aramaların zil seslerini yukarıdaki adımları uygulayarak değiştirebildiğiniz gibi bildirimleri de değiştirebilirsiniz.

Android: Her SIM Kartı İçin Ayrı Zil Sesi Ayarlama ve diğer tüm konular hakkında sorularınızı bize forumumuz üzerinden yeni konu açarak