Kategoriler
Apps & Oyunlar

Android / iOS: Instagram Bildirimlerini Kapatma

Sadece fotoğraf ve video paylaşma platformu olarak uygulama dünyasına giren Instagram, günümüze kadar aldığı güncellemelerle yeni özellikleriyle uygulama dünyasında en çok kullanılan uygulamalardan biri olma başarısını taşıyor.

Instagram Bildirim Gelmiyor Sorunu ve Çözümü | Donanım Plus

Instagram’a günümüze kadar gelen güncellemeler, canlı yayın yapma, anket oluşturma ve canlı yayına konuk alarak iki kişi tek ekranda yayın yapma gibi özellikleri kapsıyor. Özellikler arttıkça kullanıcılara gelen bildirimler de artıyor tabii. “akillitelefon canlı yayın başlattı.“, “ozogulcan, oluşturduğunuz ankette Akıllı Telefon’a oy verdi.” gibi çeşitli bildirimler gün içerisinde bildirim paneline düşüyor. Bu tür bildirimlerin sürekli olarak bildirim paneline düşmesini istemiyorsanız yazımızı okumaya devam edin…

Android / iOS: Instagram Bildirimlerini Kapatma

Instagram bildirimlerini kapatmak için akıllı telefonunuzda bulunan Instagram uygulamasına girin. Instagram uygulamasının ana ekranın sağ alt köşesinde yer alan Profil simgesine tıklayın ve ekranın sağ üst köşesinden Ayarlar‘a gidin.

Ayarlar ekranındaki Anında İlet Bildirimleri‘ne gidin ve burada listelenen bildirimlerden hangisini durdurmak istiyorsanız, bu bildirimleri kapatmak için Kapalı seçeneğini seçin.

Anında İlet Bildirimleri’yle işiniz bittikten sonra geri dönün ve Ayarlar ekranındaki E-posta ve SMS Bildirimleri seçeneğine tıklayın. Mail ve SMS almak istemediğiniz bildirim türlerinin yanındaki butonları kapatın.

Yukarıdaki adımları uygulayarak Instagram’dan gelen bildirimleri yönetebilirsiniz. Bu bildirimleri tekrar etkinleştirmek istiyorsanız tekrar aynı adımları izleyin ve Kapalı olarak seçili olan bildirim türlerini açık hale getirin.