Kategoriler
Apps & Oyunlar

Android: WhatsApp Durduruldu Hatası ve Çözümü

Anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp, tüm dünyaya tıpkı bir salgın gibi yayılmaya devam ediyor. Uygulama en ufak sorun verdiğinde bile gündem oluyor, kullanıcılar tarafından tepkiler yapıyor. Hayatımızın neredeyse her alanında kullandığımız akıllı telefonlara indirdiğimiz WhatsApp uygulaması, iş, okul ve aile ortamlarını da ele geçirdirdiği için neredeyse günümüz WhatsApp üzerinden yürüyor.

Whatsapp sürekli olarak duruyor hatası ve çözümü

WhatsApp, günlük 1.3 milyar aktif kullanıcı sayısına sahip bir uygulama olmasına rağmen tüm kullanıcıları için en iyi hizmetleri sağlamaya çalışıyor. 1.3 milyar aktif kullanıcıyı memnun etmek kolay olmayacak haliyle.

Dünyayı ilgilendiren olaylarda, örneğin yılbaşı, kullanıcılar WhatsApp’ı daha aktif kullanıyor ve bu da WhatsApp’ın çökmesine neden oluyor. 2017’nin son günü 31 Aralık’ta da WhatsApp bir süreliğine çökmüştü ve kısa bir süre sonra tekrar kullanıma açılmıştı. Bu, WhatsApp’ın belki de en korktuğu sorunlardan bir tanesi.

İlginizi Çekebilir:  "com.google.android.packageinstaller" nedir, ne işe yarar?

WhatsApp’ın çökmesi tüm kullanıcıları ilgilendiren bir durumdur. Birde sizi ilgilendiren bir durum var. O da Android’in “WhatsApp durduruldu.” hatası vermesi. Bu hata dünya genelinde aynı anda meydana gelen bir hata değildir ve Android işletim sistemiyle alakalıdır.

Android: WhatsApp Durduruldu Hatası ve Çözümü

“WhatsApp durduruldu.” hatasının çözümü için telefonunuzda Ayarlar > Uygulamalar > WhatsApp’a gidin ve Önbelleği Temizle‘ye dokunun. Daha sonra telefonunuzu yeniden başlatın. Eğer bu işlemden sonra  halen daha “WhatsApp durduruldu.” hatası almaya devam ediyorsanız telefonunuzdan, WhatsApp uygulamasını kaldırın. Daha sonra Ayarlar > Kilit Ekranı ve Güvenlik‘e gidin. Bu ekranda yer alan Bilinmeyen Kaynaklar seçeneğini aktif hale getirin. Son olarak WhatsApp uygulamasının en güncel APK dosyaısnı indirin ve telefonunuza kurun.

WhatsApp’ın en güncel sürümünün APK’sını buraya tıklayarak indirebilirsiniz.