Kategoriler
Rehberler

iPhone’da Siri’yi Etkinleştirme

iOS işletim sistemine sahip cihazlarda yer alan akıllı kişisel asistan ve bilgi gezgini Siri, iPhone X‘ten önceki iPhone cihazlarında ana ekran tuşuna parmağınızla basılı tuttuğunuzda etkinleşiyor ve sizin isteklerinizi gerçekleştiriyordu. Ancak iPhone X’in ana ekran tuşu olmaması işleri değiştirdi.

iPhone’unuzda Siri’yi etkinleştirerek, Siri’ye komut verebilirsiniz. Siri, iPhone’un kendi özelliğidir. Herhangi bir uygulama mağazasından indirilemez.

iOS: iPhone X’de Siri’yi Etkinleştirme

1- Hey, Siri!

iPhone’unuzda Ayarlar‘a gidin ve Siri & Arama‘ya dokunun. Daha sonra, Her Zaman Dinle‘yi etkinleştirin. Bu özellik şarjınızı tüketebilir. iPhone X’te Her Zaman Dinle özelliğini açtıktan sonra yapmanız gereken tek şey “Hey, Siri” diyerek Siri’ye seslenmek.

Eğer AirPods kullanıyorsanız, AirPods’un üzerinde yer alan tuşa iki kez üst üste basarak Siri’yi etkinleştirebilirsiniz.

2- Güç Tuşu

Telefonun sağ tarafında yer alan telefonu açma kapatma tuşuna 2-3 saniye basılı tutarak Siri’yi iPhone X’te etkinleştirebilirsiniz.

iPhone X’te, güç tuşuna 2-3 saniye basılı tutarak etkinleştirdiğiniz Siri’ye “Hey, Siri” diyerek daha sonra komutunuzu verebilirsiniz.

iOS: iPhone X’de Siri’yi Etkinleştirme ve diğer tüm konular hakkında sorularınızı bize forumumuz üzerinden yeni konu açarak iletebilirsiniz. Forumumuza gitmek için buraya tıklayın.