Kategoriler
Rehberler

iPhone’da Erişilebilirlik’i Etkinleştirme

Beraberinde birçok yeni özellik getiren iPhone X, iOS 11 sürümü ile destekleniyor. iOS 11 sürümüne sahip iPhone X’te gelen bu özellikler, iPhone kullanıcılarını bazen tedirgin ediyor. Çünkü, iPhone X’te birçok iOS özelliği kullanıcılardan gizlenmiş.

Erişilebilirlik‘te iPhone X’te gizlenen, aslında gizlenmeyen ancak iPhone X’te ana ekran butonu bulunmadığı için hızlıca etkinleştirilemeyen, iOS sürümü özelliğidir. Erişilebilirlik‘i etkinleştirdiğinizde telefon ekranında yer alan simgeler telefonun yarısına indirilecek ve telefon ekranını tek elle kullanmanız kolaylaşacak.

iPhone’da Erişilebilirlik’i Etkinleştirme

iPhone X’te Erişilebilirlik’i etkinleştirmek için telefonun Ayarlar > Erişilebilirlik bölümüne gidin. Daha sonra Erişilebilirlik‘e dokunun, Erişilebilirlik’te bulunan butonu etkinleştirin ve telefonun ana ekranına dönün. Telefonun ana ekranına döndükten sonra Erişilebilirlik’i etkinleştirmek için ekranın alt kısmında bulunan Dock çizgisini aşmayacak kadar ekranı aşağı kaydırın.

İlginizi Çekebilir:  iPhone için en iyi pil tasarrufu uygulamaları

iPhone X’ten önce üretilen, ana ekran butonuna sahip iPhone modellerinde ana ekran tuşuna üst üste iki kez tıklayarak Erişilebilirlik özelliğini açabilirsiniz. Ancak iPhone X’te ana ekran butonu olmadığı için bu özelliği etkinleştirmek ve kullanabilmek için yukarıdaki adımları uygulamanız gerekmektedir.

iPhone X’te Erişilebilirlik’i Etkinleştirme ve diğer tüm konular hakkında sorularınızı bize forumumuz üzerinden yeni konu açarak iletebilirsiniz. Forumumuza gitmek için buraya tıklayın.