Kategoriler
Apps & Oyunlar

Android: Komut İstemcisi’ni Kullanarak Not Alma

Android telefonunuzda bulunan not defteri uygulamasıyla basit bir şekilde istediğiniz her şeyi not edebilir ve istediğiniz zaman bu notlara eklemeler yapabilirsiniz. Ancak not almayı biraz daha eğlenceli hale getirmek istiyorsanız Komut İstemcisi‘ni kullanabilirsiniz. Komut İstemcisi’ne not eklemek, not defteri uygulamasını kullanmak kadar kolay olmayacaktır!

Kapak resmi

Android: Komut İstemcisi’ni Kullanarak Not Alma

Android cihazınızda not alma işlemini Komut İstemcisi’ni kullanarak yapmak için Google Play Store‘da yer alan Terminal Note Taking isimli uygulamayı telefonunuza indirin. Uygulamayı indirmek için buraya tıklayın.

Terminal Note Taking’de notlar oluşturabilir, notları isimlendirebilirsiniz. Ayrıca acele bir işiniz olduğunuzda da hızlıca not oluşturabilirsiniz. Uygulamada hızlı not oluşturmak için “q” yazıp Enter tuşuna dokunun ve notunuzu yazın. Uygulamadan çıktığınızda uygulama isimsiz olarak kaydedilir. Notlarınızı isimlendirmek için new – (not ismi) komutunu kullanın.

Kayıtlı bir notu düzenlemek için edit – (not ismi) komutunu girin. Kaydettiğiniz notlar, uygulama arayüzü grafiksel olmadığından kaydettiğiniz gibi, komutlarla gösterilecektir. Kaydettiğiniz notu görüntülemek için ise cat – (not ismi) komutunu kullanın.

İlginizi Çekebilir:  11 adet gizli Google oyunu

Silmek istediğiniz bir notu rm – (not ismi) komutunu kullanarak silebilirsiniz. Eğer oluşturduğunuz notların hepsini silmek istiyorsanız da rm all komutunu kullanın.

Kaydettiğiniz notların telefonda nerede depolandığını görmek istiyorsanız Dosya Yöneticisi‘nde N073_5 isimli dosyayı aratın. Oluşturduğunuz tüm notlar burada depolanacaktır.