Kategoriler
Rehberler

iPhone’da Ekranı Dokunarak Açmak

Apple iPhone X akıllı telefonda ekranı dokunarak açmak için uygulanması gereken işlemleri ele alıyoruz. Ekranı dokunma hareketiyle açma özelliği Android işletim sistemli akıllı telefonlarda yıllardır mevcut. Daha sonra diğer üreticiler tarafından da sevilen ve benimsenen bu özelliği ilk olarak LG G2 akıllı telefonda görmüştük. Apple cephesinde ise iPhone X modeline dek Tap to Wake’e yer verilmedi. iPhone X akıllı telefon ‘Uyandırmak İçin Dokun’ özelliğine sahip olan ilk Apple cihazı. iPhone X’in ekranına dokunarak ekranı uyandırabiliyorsunuz. Fiziksel bir buton kullanmadan ekranı açabilmek şüphesiz büyük kolaylık ve konfor sağlıyor.

İlginizi Çekebilir:  Google Haritalar'da Gece Modu'nu açma

iPhone X: Ekranı Dokunarak Açmak

Apple iPhone X’te ekranı dokunarak açmak için ekrana basitçe dokunmalısınız. Belirli bir bölgeye yoğunlaşmanıza gerek yok, hareketin algılanması için herhangi bir bölgeye dokunmanız yeterli oluyor. iPhone X’te Uyandırmak İçin Dokun özelliği cihazın kilidini açmıyor. Kilidi geride bırakmak için şifrenizi girmeniz veya yapılandırdıysanız Face ID’yi kullanmanız gerekmekte.

Kilidi Face ID ile açacaksanız ekrana dokunduğunuzda akıllı telefonun yüzünüzü tarayabileceğini ve sizi tanıdığı takdirde ekran kilidini açacağını unutmayın. Face ID ile ekran kilidinin yanlışlıkla açılmasını önlemek istiyorsanız Settings menüsündeki Face ID & Passcode bölümünde yer alan Attention Awareness özelliğini etkinleştirebilirsiniz.

iPhone X akıllı telefonda Tap to Wake / Uyandırmak İçin Dokun özelliğini devre dışı bırakmak isterseniz Settings – General – Accessibility yolunu izleyin. Bu menüde aşağı doğru kaydırma yapın ve Tap to Wake anahtarını devre dışı bırakın.

İlginizi Çekebilir:  Çevrimdışı olan kayıp AirPods nasıl bulunur?

Soru, yorum ve değerlendirmeleriniz için forum sayfamıza bekliyoruz.