Kategoriler
Apps & Oyunlar

Netflix’in İnternet Kullanımını Takip Etmek

Akıllı telefonunuzda yüklü olan Netflix’in İnternet Kullanımını Takip Etmek için izlemeniz gereken aşamalara değineceğiz. Netflix gibi servislerin uygulamaları ciddi veri transferleri gerçekleştiriyor. İzlenen içeriklerin çoğu durumda yüksek çözünürlüklü olması ve uzun içerikler bu durumun en açık sebebi. Akıllı telefon / tabletinizde Netflix’i kullanıyor ve internet kullanımınızı kontrol altında tutmak istiyorsanız ele alacağımız yöntemlerden yararlanabilirsiniz.

Netflix’in İnternet Kullanımını Takip Etmek

Android ve iOS işletim sistemli akıllı telefonunuzda Netflix’i hücresel veri (3G / 4G) paketiniz üzerinden kullanıyorsanız veri kullanımını takip etmek için ekstra bir uygulamaya ihtiyacınız yok. İşletim sistemlerinde veri paketi kullanımını takip eden araçlar zaten bulunmakta.

iOS’te Settings menüsüne gidin ve Cellular seçeneğine dokunun. Cellular Data bölümünde uygulamaların listelenmesini bekleyin. Burada Netflix’in hücresel veri kullanımını göreceksiniz.

Android’de Settings menüsüne erişin ve Network & Internet‘e girin. Data Usage‘a ve daha sonra Mobile Data Usage‘a dokunun. Buradan Netflix uygulamasının mobil internet paketinizi ne ölçüde kullandığını öğrenebilirsiniz.

Android ve iOS’te Netflix’in WiFi ağı üzerinden ne kadar veri transferi gerçekleştirdiğini öğrenmek için üçüncü parti bir uygulamaya ihtiyacınız olacak. Her iki platformun uygulama mağazasında da bu görevi üstlenebilecek çok sayıda uygulama var. Bizim tavsiyemiz her iki platformda da My Data Manager uygulamasını kullanmanız yönünde. Araç internet trafiğini takip edebilmek için VPN yüklüyor.