Kategoriler
Rehberler

iPhone X: Touch ID Nasıl Kullanılır?

Apple iPhone X akıllı telefonda ‘Touch ID nasıl kullanılır?‘ sorusuna yanıt veriyoruz. iPhone X akıllı telefonda ana ekran butonunun olmadığını artık herkes biliyor. 10 yıllık geçmişi olan iPhone’lar için bu durum şüphesiz majör bir değişiklik oldu. 2007 yılında ilk nesil Apple iPhone duyurulduğunda ön yüzde yalnızca ana ekran butonu bulunuyordu. Apple sonraki yıllarda da aynı tasarım anlayışını büyük oranda korudu, tabii ana ekran butonunun özellikleri zamanla iyileştirildi. Başlangıçta basit bir buton iken daha sonra parmak izi okuma ve jestleri algılama gibi yetenekler kazandı. iPhone X modelinde ana ekran butonu olmadığı için Touch ID’yi nasıl kullanabileceğinizi merak ediyor olmalısınız; bu noktada size iyi ve kötü haberlerimiz var.

iPhone X: Touch ID Nasıl Kullanılır?

Touch ID iPhone X akıllı telefonda yer almıyor. Evet, cihazda Touch ID özelliği yok. Touch ID son birkaç nesil iPhone modelinde mevcuttu ama Apple iPhone’un 10. yılında duyurduğu iPhone X’te Touch ID’ye yer vermemeyi tercih etti. Touch ID iPhone 8 ve iPhone 8 Plus’ta olsa da iPhone X’te yok. Bu, kötü haberdi.

İyi haber ise cihazda gelişmiş yüz tanıma tabanlı bir özellik olan Face ID’nin olması. Face ID, Touch ID’den daha hızlı çalışıyor ve ekran kilidini aşmak için cihazla daha az etkileşimde bulunmanız yeterli oluyor.

Face ID’yi nasıl yapılandırabileceğinize daha önce burada değinmiştik.

Soru, yorum ve değerlendirmeleriniz için forum sayfamıza bekliyoruz.