Kategoriler
Rehberler

Android: Bilgisayara Dosya Aktarma ve Verileri Yedekleme

Akıllı telefonunuzda depoladığınız fotoğraf, video, konuşma geçmişi ve dosyaların yok olma riskiyle karşı karşıya olduğunuzu düşünmeniz normal. Çünkü akıllı telefonunuza, verilerinizin yedeğini bir yere saklamadan, format attığınızda tüm veriler yok olabilir.

Dosyaları bilgisayara aktarmanın ve verileri yedeklemenin oldukça önemli olduğunu unutmayın. Akıllı telefonunuzu değiştirdiğinizde veya telefonda donanımsal olarak büyük bir sorun oluştuğunda, telefonunuzda yer alan dosyalar kalıcı olarak silinme riskini taşındığından, dosyalarınızı bilgisayara aktarma ve verileri yedekleme işlemine çok fazla zaman geçmeden başlayın.

Android: Bilgisayara Dosya Aktarma ve Verileri Yedekleme

Telefondaki dosyaları bilgisayara aktarma ve verileri yedekleme işleminin ne kadar önemli olduğuna artık hemfikirsek, işleme çok geç olmadan başlayın. Bilgisayara dosya aktarma ve verileri yedekleme işlemine başlamak için AnyTrans size yardımcı olacak. AnyTrans’ı bilgisayarınıza indirmek için buraya tıklayın.

AnyTrans’ı bilgisayarınıza indirdikten ve kurulumunu tamamalnadıktan sonra akıllı telefonunuzu bu programla eşleştirmeniz gerekecektir. AnyTrans ile telefonunuzu eşleştirmek için USB Hata Ayıklama Modu‘nu etkinleştirin. USB Hata Ayıklama Modu’nu, Ayarlar > Geliştirici Seçenekleri‘ne giderek etkinleştirebilirsiniz. Eğer telefonunuzun Ayarlar bölümünde Geliştirici Seçenekleri yoksa, Ayarlar > Cihaz Hakkında > Yazılım Bilgisi‘ne gidin ve buradaki Yapım Numarası‘na 7 kez hızlı hızlı dokunun.

USB Hata Ayıklama Modu’nu etkinleştirdikten sonra telefonunuzu USB kablosu yardımıyla bilgisayarınıza bağlayın ve bilgisayarınıza indirdiğiniz AnyTrans’ı açın. AnyTrans’ın ana ekranında birçok seçenek bulunacaktır.

Cihazı Klonlama seçeneği, bilgisayara bağlı birden fazla telefon olduğunda kullanılabilir. İçerik Ekle seçeneği, bilgisayara bağladığınız telefona, bilgisayardan dosya aktarımı yapmak için kullanılmaktadır.

Telefonunuzdaki dosyaları bilgisayara aktarmak için İçeriği Bilgisayara Ekle seçeneğine dokunun. Bu seçeneğe dokunduktan sonra AnyTrans ekranında, telefonunuzda hangi dosyaları bilgisayara aktaracağınızı seçmeniz için bir pencere açılacaktır. Seçiminizi yapın ve ilerleyin.

Telefonunuzdaki tüm dosyaları bilgisayarınızda görüntülemek için AnyTrans ana ekranındaki seçeneklerden Dosyalarım‘a dokunun.

Android: Bilgisayara Dosya Aktarma ve Verileri Yedekleme hakkında ve diğer tüm konular hakkında sorularınızı bize forumumuz üzerinden yeni konu açarak iletebilirsiniz. Forumumuza gitmek için buraya tıklayın.