Kategoriler
Rehberler

Android: Şifreli SMS Gönderme ve Alma

Akıllı telefonlara yönelen kötü niyetli kişiler tarafından, akıllı telefonlarda depolanan tüm verilerimiz tehlike altında. Güvenlik tehdidini en aza indirebilmek için mesajlaşmalarda şifreleme yöntemini kullanabilirsiniz. WhatsApp‘ta mesajları şifreleme yöntemini kullanıcılarının tercihine sunarak kullanıcılarının karşı karşıya kalabileceği güvenlik tehdidini engellemeye çalışıyor.

Android: Şifreli SMS Gönderme ve Alma

Arkadaşınıza gönderdiğiniz ve arkadaşınızdan aldığınız SMS‘lerin daha güvenli bir şekilde dolaşımını sağlamak için geliştirilen Silence‘i indirin. Silence isimli uygulamayı akıllı telefonunuza indirmek için buraya tıklayın.

Silence’i kullanarak karşı tarafa gönderdiğiniz ve karşı taraftan aldığınız mesajların şifrelenmesini sağlayarak güvenlik tehdidiyle karşı karşıya kalmasına engel olabilirsiniz. Uçtan uca şifreleme yöntemini kullanan Silence’de,  Android Oreo’daki ifadeleri kullanabilir, uygulamanın temasını ve konuşma baloncuklarını değiştirebilirsiniz. Silence’e herhangi bir hesapla bağlanmanız ve üyelik oluşturmanız da istenmez.

Silence’de şifreli bir konuşma başlatmak için ilk olarak uygulamaya girin. Ekranın sağ alt köşesindeki içinde kalem olan butona dokunun ve konuşma başlatacağınız, rehberdeki kişiyi seçin. Konuşma başlatacağınız kişiyi seçtiğinizde, konuşma ekranı açılacaktır. Bu ekranın, üst tarafında kişi ismi ve numarası yazmaktadır. Kişi ismi ve numarasının yanında bulunan kilide dokunun ve Güvenli Oturum Başlat‘ı seçin.

Uygulamanın, konuşma başlatacağınız kişinin telefonunda da yüklü olması gerektiğini unutmayın. Konuşma başlattığınız kişi, Silence’i mesajlaşma esnasında kaldırırsa, mesajlar hatalı gözükür. Böyle bir durumla karşılaştığınızda, konuşmaya başlamadan önce etkinleştirdiğiniz şifrelemeyi devre dışı bırakarak mesajların normal gözükmesini sağlayabilirsiniz.

Uygulamayı, Ayarlar > Uygulamalar > Varsayılan Uygulamalar > Mesajlaşma Uygulaması‘na tıklayın ve Silence‘i seçin.

Android: Şifreli SMS Gönderme ve Alma hakkında tüm sorularınızı bize forumumuz üzerinden yeni konu açarak iletebilirsiniz. Forumumuza gitmek için buraya tıklayın.