Kategoriler
Rehberler

Samsung Galaxy A3 2017 Root Atma

Samsung’un 2017 yılında çıkartmış olduğu seride yer alan Samsung Galaxy A3 2017, geniş renk yelpazesi ile her kitleye hitap ediyor. Bunun yanı sıra Samsung Galaxy A3 2017’de de parmak izi okuyucu özelliğinin olması dikkat çekici. Bu yazımızda Samsung Galaxy A3 2017 Root atma işlemini ele aldık. Siz de anlatacağımız adımları uyguladıktan sonra, silinmesi mümkün olmayan uygulamaları rahatlıkla kaldırabilirsiniz. İşlem öncesinde veri kaybı yaşamamak için kişisel verilerinizi yedeklemeyi unutmayınız.

Hazırlık

Öncelikle bilgisayarınızın telefonu görebilmesi için, USB hata ayıklama modunun aktif hale getirilmesi gerek. Ayarlar menüsünde yer alan Geliştirici seçeneklerini bulun. Eğer Geliştirici seçenekleri Ayarlar menüsünde görünmüyorsa, Telefon hakkında kısmındaki Derleme numarasına 7 kez art arda dokunun. Şimdi ise Ayarlara geri dönerek Geliştirici seçeneklerine girin. Hata ayıklama kısmında yer alan USB hata ayıklama modunu etkinleştirin.

Size vermiş olduğumuz bağlantıdan Samsung USB sürücülerini indirin ve kurulumunu gerçekleştirin.

Root dosyanızı indirdikten sonra masaüstünde boş bir klasöre çıkartın.

Odin programını indirin.

İndirmeniz gerekenler

Samsung USB sürücülerini indirmek için buraya tıklayın.

Root dosyanızı buraya tıklayarak indirebilirsiniz.

Odin programını buraya tıklayarak indirebilirsiniz.

Samsung Galaxy A3 2017 Root Atma

İlk önce telefonunuzu Güç tuşuna basılı tutarak kapatın.

Ardından Ses kısma + Güç + Ana ekran tuşlarına basılı tutarak, Download Mode’a geçiş yapmasını sağlayın. Odin programını açın ve USB kabo ile telefonunuzu bilgisayara bağlayın.

Sol tarafta görmüş olduğunuz Added yazısı, programın telefonu gördüğü anlamına geliyor.

Şimdi ise, Sağ tarafta bulunan AP butonuna basarak .tar.md5 uzantılı Root dosyanızı gösterin. Son olarak, Start butonu ile Samsung Galaxy A3 2017 Root atma işlemini başlatabilirsiniz.

İşleminiz başarılı olduğunda programın sol üst tarafında PASS! yazısını görebilirsiniz.

Telefonunuzun Rootlu olup olmadığını kontrol etmek istiyorsanız, Root Checker uygulaması ile test edebilirsiniz. Konu hakkında sormak istediğiniz noktaları, forum sayfamızı ziyaret ederek uzman ekibimize sorabilirsiniz.