Kategoriler
Rehberler

Samsung Galaxy Note 8 “process.com.android.phone.” Hatası ve Çözümü

process.com.android.phone” hatası sadece Samsung Galaxy Note 8‘e özgü bir hata değildir. Neredeyse tüm Android işletim sistemine sahip akıllı telefonlarda görülen bu hata oldukça siniri bozucu. Hele ki bir amiral gemisi akıllı telefonda bu sorun ile karşı karşıya kalmak!

Samsung Galaxy Note 8 “process.com.android.phone” Hatası ve Çözümü

Samsung Galaxy Note 8’de yaşadığınız “process.com.android.phone” hatasını ortadan kaldırmak için iki farklı çözüm önerisi vardır.

1- Telefon ve Rehber Uygulamasının Verilerini Temizle

Akıllı telefonunuzda, Ayarlar > Uygulamalar > Uygulama Yöneticisi‘ne gidin ve ekranı aşağı kaydırın. Telefon’un üzerinde durun ve Telefon‘a tıklayın. Daha sonra Hafıza‘ya tıklayın. Burada yer alan Verileri Temizle seçeneğine dokunarak Telefon uygulamasının verilerini temizleme işlemini gerçekleştirin. Rehber uygulaması için de aynı adımı uygulayın.

Telefon ve Rehber uygulamalarının verilerini temizledikten sonra cihazı yeniden başlatın.

2- Cihazı Fabrika Ayarlarına Geri Döndürme

Cihazı fabrika ayarlarına geri döndürme işlemi, “process.com.android.phone” hatası için kesin çözüm olabilir. Telefonu fabrika ayarlarına geri döndürmeden önce verilerinizi yedeklemeyi unutmayın. Aksi taktirde yedeklemediğiniz verileriniz kaybolacaktır.

İlginizi Çekebilir:  11 adet gizli Google oyunu

Samsung Galaxy Note 8’i fabrika ayarlarına döndürmek için ilk olarak telefonu kapatın. Ardından Güç + Ses Artırma + Bixby tuşlarına basılı tutun. Telefonda logoyu gördükten sonra güç düğmesini bırakın ve Ses Artırma + Bixby tuşlarına basmaya devam edin. Ses kısma tuşunu kullanarak Wipe / Data Factory Reset‘e gelin, güç tuşuna basarak bunu seçin. Evet ve Hayır seçenekleri ile karşılaştığınızda ses kısma tuşu ile Evet’in üstüne gelin ve güç tuşu ile onaylayın.

İşlem tamamlandıktan sonra telefonu yeniden başlatmak için ses kısma tuşunu kullanarak Reboot System Now‘a gelin, güç düğmesine basın.

Samsung Galaxy Note 8 “process.com.android.phone.” Hatası ve Çözümü hakkında tüm sorularınızı bize forumumuz üzerinden yeni konu açarak iletebilirsiniz. Forumumuza gitmek için buraya tıklayın.