Kategoriler
Haberler

Nokia 8 Android 8.1 Oreo Beta Güncellemesi

Nokia 8 Android 8.1 Oreo Beta güncellemesi ile ilgili sürpriz bir gelişme var. Android 8.0 Oreo güncellemesini akıllı telefonları için bir süre önce dağıtmaya başlayan Nokia, dikkatini Android 8.1 Oreo versiyonuna yönlendirmiş görünüyor. Firma, üst düzey akıllı telefon modeli Nokia 8 için Android 8.1 Oreo işletim sistemi güncellemesinin Beta versiyonunu hazırladı. 1.55 GB boyutundaki güncelleme paketi cihaz bir WiFi ağına bağlıyken indirilebiliyor.

Nokia 8 Android 8.1 Oreo Beta Güncellemesi

Güncelleme ile küçük ve daha çok pille ilgili değişiklikler yapılmış. Bluetooth pil yüzdesi göstergesinin eklenmiş olması sevindirici. Settings (Ayarlar) ve Power (Güç) menülerinin tasarımı yenilenmiş durumda. Güncelleme paketinde Google’ın Ocak ayı Android güvenlik yamaları da bulunuyor.

Güncelleme Beta versiyonunda olduğu için edinebilmek adına Nokia Beta Labs programına dahil olmanız gerekmekte. Kurulumdan önce her ihtimale karşı yedek almanızda fayda var.

151.5 x 73.7 x 7.9 mm boyutlarında ve 160 gram ağırlığındaki Nokia 8 akıllı telefonun 5.3 inç genişlikli IPS LCD ekranı 2560 x 1440 piksel çözünürlük değerine sahip. Cihaza Qualcomm’un üst düzey Snapdragon 835 yongaseti güç veriyor. 4 GB RAM, 64 GB kapasiteli dahili depolama birimi, depolama alanını genişletmek için microSD kart yuvası, arka yüzde çift 13 MP ana kamera, ön yüzde 13 MP çözünürlüklü selfie kamerası, 3090 mAh kapasiteli pil gibi detaylar içeriyor. Ürün kutusundan Android 7.1.1 Nougat işletim sistemi versiyonuyla çıkıyordu ve sonrasında Android 8.0 Oreo güncellemesini almıştı.

Soru, yorum ve değerlendirmeleriniz için Akıllı Telefon forum sayfasına bekliyoruz.