Kategoriler
Konular

Android İçin En İyi Şifre Yönetici Uygulamaları

Hesaplarınızın şifrelerini aynı koymak, şifreleri hatırlamak için oldukça iyi bir yöntemdir ancak iyi bir yöntem olmasına rağmen bir o kadar da risklidir. Hesaplarınızın güvenliği açısından, her hesabınızın şifresini birbirinden ayrı ve güçlü oluşturmak önemli bir adımdır.

Güçlü şifre oluşturmaktan çekinmeyin. Güçlü şifreler uzun ve karışık olmalıdır ki kötü niyetli kişilerin hesaplarınızı ele geçirmesi zorlaşsın. Oluşturduğunuz şifreleri akılda tutmak zordur ancak şifreleri akılda tutmak için bir çare var: Şifre yönetici uygulamalar.

Androi İçin En İyi Şifre Yönetici Uygulamaları

1- LastPass
LastPass‘ı kullanarak tüm hesaplarınızın oturum açma bilgilerini bir veritabanında saklayabilirsiniz. Tüm hesaplarınız için ayrı ayrı şifreler oluşturmanızda yardımcı olacak LastPass’ta güçlü şifreler oluşturabilirsiniz.

LastPass’ta sadece sosyal medya hesaplarınızın şifrelerini değil, kredi kartı şifresi ve WiFi şifresi gibi çeşitli şifreleri de depolayabilirsiniz. LastPass’ta hepsi için ayrı ayrı kategori var.

LastPass’ı Android telefonunuza indirmek için buraya tıklayın.

2- Keeper

Keeper, tüm şifrelerinizi yerel bir veritabanında depolar ve şifrelerinizin hiçbirini herhangi bir yerde paylaşmaz. Güvenlik açısından güvenilir olan Keeper’da tüm oturum açma bilgilerinizi depolayabilir ve çeşitli alanlarda oluşturulan kategorilerde de hesaplarınızı Keeper’a ekleyebilirsiniz.

Keeper’ı Android işletim sistemine sahip akıllı telefonunuza indirmek için buraya tıklayın.

3- Dashlane

Dashlane‘ı kullanarak tüm hesaplarınızı tek bir alanda güvenle depolayabilirsiniz. Uygulamaya eklediğiniz hesaplarınızın şifresinin ne kadar güçlü olduğunu da kontrol edebilirsiniz. Dashlane’da depoladığınız şifreler, otomatik doldurma verileri olarak işlenir ve sizi uğraştırmaz.

Dashlane’ı telefonunuza indirmek için buraya tıklayın.

4- 1Password

1Password, çeşitli kategorilerde tüm hesaplarınızın bilgilerini uygulamada depolamanızı sağlar. 1Password’u kullanarak oldukça güçlü şifreler oluşturabilir, oluşturduğunuz şifrelerin ne kadar güçlü ne kadar zayıf olduğunu görebilirsiniz. Oluşturacağınız şifrelerin uzunluğunu da 1Password ile ayarlayabilirsiniz.

1Password’u telefonunuza indirmek için buraya tıklayın.

Android İçin En İyi Şifre Yönetici Uygulamaları ve diğer tüm konular hakkında sorularınızı bize forumumuz üzerinden yeni konu açarak iletebilirsiniz. Forumumuza buraya tıklayarak gidebilirsiniz.

Her Android telefonda mutlaka bir şifre yönetici uygulama kullanmanızı tavsiye ediyoruz.