Kategoriler
Rehberler

Android: SMS’leri Yedekleme ve Geri Yükleme

Gönderdiğiniz veya aldığınız SMS‘leri, yedekleyerek Gelen Kutusu ve Gönderilenler Kutusu’nu boşaltabilirsiniz. Önemli mesajları istediğiniz zaman tekrar geri getirebilirsiniz.

Android: SMS’leri Yedekleme ve Geri Yükleme

SMS’leri Yedekleme

SMS’leri yedeklemek için Google Play Store‘dan, SMS Backup & Restore uygulamasını indirin. Uygulamayı Android telefonunuza buraya tıklayarak indirebilirsiniz.

Uygulamayı telefonunuza indirdikten sonra açın. Uygulama ana ekranında karşınıza çıkan seçeneklerden Yedekle‘ye dokunun ve yedeklenmesini istediğiniz mesajların yanlarındaki kutucuğa dokunarak seçin, Tamam‘a basın.

Emoji ve MMS iletilerinin de yedeklenmeye dahil edilmesini istiyorsanız MMS İletilerini Dahil Et ve Emoji’leri Dahil Et seçeneklerine dokunun.

İlginizi Çekebilir:  Android için en iyi gökyüzü / uzay gözlem uygulamaları

Yedekleyeceğiniz SMS’leri nerede depolamak istediğiniz seçin. Eğer depolayacağınız SMS’leri SMS Backup & Restore’da depolayacaksanız, uygulamadan ayrı bir eklenti kurmanız gerekiyor. Eklentiyi buraya tıklayarak indirebilirsiniz.

Yedeklediğiniz SMS’leri geri getirmek için SMS Backup & Restore uygulamasını açın ve Geri Yükle’ye dokunun. SMS’in yanındaki kutucuğu işaretleyin. İşlemi onaylamak için Geri Yükle‘ye dokunun.

Bir sonraki ekranda, geri yüklemek istediğiniz SMS yedeklerini seçin ve Tamam‘a dokunarak geri yükleme işlemini başlatın. Geri yükleme tamamlandıktan sonra Kapat‘a dokunabilirsiniz.

Android: SMS’leri Yedekleme ve Geri Yükleme hakkında tüm sorularınızı bize forumumuz üzerinden yeni konu açarak iletebilirsiniz. Forumumuza buraya tıklayarak gidebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir:  11 adet gizli Google oyunu