Kategoriler
Haberler

İddia Edilen 6.1 inç LCD iPhone 18:9 Ekranla Geliyor

Apple, geçen sene çıkan söylentilere göre bu sonbaharda gerçekleştirilen büyük lansman için üç iPhone hazırlıyor. Bunlardan ikisi, iPhone X gibi OLED panele sahip olacak. Aslında şu an mevcut olan modelin doğrudan ardılı olacak ve aynı ekran boyutunu taşıyacak.

Üçüncü iPhone’un 6.1 inç LCD ekranla geleceği söyleniyor ve Apple bu yeni modeli 2018’de başlangıç ​​fiyatı 700-800 dolar arasında çıkaracak. Şimdi Tayvan’dan gelen bir iddia tam olarak firmanın hangi ekran panelini kullanacağını belirtiyor: JDI’nın geçen haziran ayında çıkardığı çerçevesiz model. Bu 18:9 en-boy oranı, 2160×1080 çözünürlük ve dört yanda da ince çerçeveler anlamına geliyor. Çerçevesiz ekranlar üst veya orta sınıf telefonlar için neredeyse bir ön şart haline geldi.

JDI panelinin 6 inç olduğunu belirtmiş ancak LCD iPhone’un 6.1 inç olduğu iddia ediliyor. Her üç modelin görünümünü de aynı tutmak adına Apple burada yine bir çentik kullanımına gitmiş olabilir. Dahası ise, uygun fiyatlı iPhone’da hedeflenen satış etiketine ulaşabilmek için alüminyum gövde paslanmaz çelik ile yer değiştirecek. 3D Touch olmamasını ve arka tarafta tek lens bulundurmasını beklemek şaşırtıcı olmazdı.