Kategoriler
Apps & Oyunlar

Instagram: Son Görülmeyi Kapatmak

Popüler sosyal ağ Instagram’da son görülmeyi kapatmak için izlenmesi gereken aşamalara değineceğiz. Normalde yalnızca WhatsApp ile ilgili yeni gelişmeleri ve sızıntı bilgileri paylaşan WABetaInfo sitesi ilk kez başka bir popüler uygulama olan Instagram’la ilgili haber paylaştı. Özgün bir uygulama olan ve kendisini yeni özelliklerle sürekli olarak yenileyen Snapchat’teki özellikleri klonlamayı tercih eden Instagram’a hikaye oluşturmak için yeni bir stil geliyor. Kullanıcıların Facebook’tan tanıdığı metin tabanlı hikaye oluşturma özelliği Instagram’da da karşımıza çıkacak. Uygulamada aynı zamanda başka bir kullanıcının hikayesinin ekran görüntüsü alındığında ilgili kullanıcıya bildirim gidecek. Bir diğer yenilik de Instagram’a WhatsApp gibi anlık mesajlaşma uygulamalarından tanıdığımız son görülme özelliğinin eklenmesi. Neyse ki Instagram’da son görülmeyi kapatmak mümkün. Uygulamada son görülmeyi kapatmak oldukça kolay.

Instagram: Son Görülmeyi Kapatmak

Instagram’da son görülmeyi kapatmak için öncelikle uygulama tepsisine erişin ve Instagram’ı açın.

Bildiğiniz gibi Instagram arayüzünde alt kısımda beş adet buton bulunmakta. Bunlardan en sağda yer alan ve profile gitmeyi sağlayan butona dokunun.

Profil sayfanız açıldığında sağ üst kısımda bulunan ve üç noktalı simgeye sahip olan butona dokunun.

Seçeneklerin yer aldığı menü karşınıza gelecek. Burada çok sayıda seçenek var, o nedenle aşağı doğru kaydırma yapmanız lazım. Hareket Durumunu Göster seçeneğini devre dışı bırakmanız gerekiyor. Bu özelliği kapattığınızda sizin en son ne zaman aktif olduğunuzu diğer kullanıcılar göremiyor ama siz de aynı şekilde arkadaşlarınızın son olarak ne zaman aktif olduğunu öğrenemiyorsunuz.