Kategoriler
Rehberler

Samsung Galaxy Note 8 Hızlı Şarj Sorunu ve Çözümü

3300 mAh batarya kapasitesine sahip Samsung Galaxy Note 8‘de, diğer Samsung Galaxy model telefonlarda da olduğu gibi, şarj sorunu yaşanıyor.

Samsung Galaxy Note 8 Hızlı Şarj Sorunu ve Çözümü

1- Orijinal USB Kablosu ve Şarj Cihazı Kullanın
Telefonunuzda yan sanayi şarj aleti ve USB kablosu kullanmak, telefonun batarya sağlığı açısından çok zararlıdır. Sizinle bu konu hakkında bir deneyimimi paylaşmam gerekirse, Samsung Galaxy modeli akıllı telefonumu şarj ederken kullandığım yan sanayi şarj aleti, telefonumun bataryasının çabuk tükenmesine ve şarj yüzdesinin anlık olarak sürekli değişmesine neden oldu. Yeni batarya da çözüm olmadı, telefonumu değiştirmek zorunda kaldım. Çünkü yan sanayi şarj aleti, sadece bataryaya değil telefona da zarar vermişti.
Daha hızlı ve sağlıklı şarj için, orijinal USB kablosu ve şarj aleti kullanın.

2- Hızlı Şarj Özelliği Telefonu Bilgisayarda veya Arabada Şarj Ederken Kullanılmaz

Telefonunuzun hızlı şarj özelliği ile şarj olmasını istiyorsanız telefonu bilgisayara veya arabaya bağlayarak şarj etmeyin. Çünkü bir araba veya bilgisayardaki akım hızlı şarj özelliğini tetikleyecek kadar güçlü değildir.

3- Güvenli Mod’a Girin

Samsung Galaxy Note 8’de şarj sorununun yazılımsal olduğunu düşünüyorsanız ilk olarak telefonu kapatın. Telefonu açmak için Güç + Ses Kısma tuşlarına basılı tutun ve telefon ana ekranı gösterildiğinde tuşlara basmayı bırakın. Ana ekranın sol alt köşesinde Güvenli Mod yazısını göreceksiniz.

Güvenli Mod‘a girdikten sonra telefonu şarja takın ve sorun olup olmadığını kontrol edin.

Samsung Galaxy Note 8 Hızlı Şarj Sorunu ve Çözümü hakkında tüm sorularınızı bize forumumuz üzerinden yeni konu açarak iletebilirsiniz. Forumumuza gitmek için buraya tıklayın.