Kategoriler
Rehberler

Samsung Galaxy Note 10.1 LTE (2014)’e Android 8.0 Oreo Yüklemek (Custom ROM)

Samsung Galaxy Note 10.1 LTE (2014)’e Android 8.0 Oreo yüklemek için izlenmesi gereken aşamalara bakacağız. Galaxy Note serisi akıllı telefonlarındaki başarısını tabletlerine de taşımayı amaçlayan Samsung, Galaxy Note 10.1 tabletinin LTE destekli bir modelini 2014’te kullanıcılarla buluşturmuştu. O dönem için yüksek performanslı bileşenler içeren cihaz kutusundan Android 4.3 Jelly Bean işletim sistemi versiyonuyla çıkıyordu ve sonrasında Android 5.1.1 Lollipop güncellemesini almıştı.

Güncelleme desteği uzun bir süre önce son bulan tablete TWRP recovery yükleyip root attığınız takdirde geliştirici davidmueller13‘ün hazırladığı Lineage OS 15 custom ROM ile Android 8.0 Oreo işletim sistemi versiyonunu kurabilirsiniz.

Hemen her custom ROM çözümünde olduğu gibi bu ROM’un da bazı sorun ve eksikleri olabilir. Geliştiricisi bu konuda herhangi bir açıklama yapmamış, bu nedenle ROM’u flash’lamadan önce nandroid yedeğinin alınması önem teşkil ediyor. Kişisel bilgileriniz için buradaki uygulamalardan birisini kullanarak yedek almanız öneriliyor. USB Debugging seçeneği etkinleştirilmeli. Cihazı yeteri kadar şarj ettiğinizden emin olun.

Samsung Galaxy Note 10.1 LTE (2014)’e Android 8.0 Oreo Yüklemek (Custom ROM)

NOT: Custom ROM yüklemelerinin ardından cihazda bazı bileşen, uygulama ve servisler sorun çıkarabilir veya hiç çalışmayabilir. Stock ROM’a geri dönmek durumunda kalabilirsiniz. İşleme başlamadan önce bu risklerin olduğunu aklınızdan çıkarmayın. Sorumluluğun tamamen kendinizde olduğunu unutmayın. İşlemin cihazı garanti kapsamından çıkaracağını belirtelim.

İlginizi Çekebilir:  Yüksek fiyata cep telefonu alan yerler

Öncelikle buradan bağlantıdan Lineage OS 15 paketini indirin. Bu bağlantıdan da Google Apps paketini indirin. Lineage OS, Google servislerini ön yüklü olarak içermediği için bunları ekstradan yüklemelisiniz.

Cihazı güç tuşunu kullanarak kapatın. Cihazı recovery modunda çalıştırın ve wipe data factory reset, wipe cache partition, wipe dalvik cache seçeneklerini kullanarak temizlik gerçekleştirin. Tableti yeniden başlatın.

Galaxy Note 10.1 LTE (2014)’ü USB kablosuyla bilgisayarınıza bağlayın.

İndirdiğiniz ROM ve Google Apps paketlerini cihazınıza transfer edin.

Cihazı kapatın, recovery modunda çalıştırın. TWRP ana menüsünde Install‘a dokunun ve Lineage OS 15 paketini seçin, flash’lamak için gerekli olan kaydırma hareketini uygulayın.

Yine Install menüsünden aynı işlemi Google Apps için de gerçekleştirin.

Cihazı yeniden başlatabilir ve Android 8.0 Oreo işletim sistemi versiyonunun tadını çıkarabilirsiniz. İlk açılışın biraz zaman alabileceğini hatırlatalım. Soru, değerlendirme ve yorumlarınız için forum sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.