Kategoriler
Rehberler

Android: Kişiler’i Bluetooth’u Kullanarak Başka Bir Telefona Aktarma

Android telefonunuzun rehberinde yer alan kişileri başka bir telefona Bluetooth veya hafıza kartı yoluyla aktarabilirsiniz.

Android: Kişiler’i Bluetooth’u Kullanarak Başka Bir Telefona Aktarma

Telefon rehberinde yer alan kişileri başka bir telefon aktarma işleminde yardımcı olacak uygulama MCBackup – My Contacts BackUp‘ı buraya tıklayarak Android telefonunuza indirin.

Uygulamayı indirdikten sonra açın ve açılan ekranda yer alan Yedekle butonuna dokunun. Yedekleme işleminin süresi telefon rehberinizde kayıtlı olan kişilerin sayısına göre değişiklik gösterebilir.

Yedekleme işlemi tamamlandıktan sonra, telefonunuzda yer alan dosya yöneticisinde MCBackup‘ın yedeklemeden sonra oluşturduğu dosyada tüm yedeklemeler yer alacak.

Yedekleme işleminden sonra dosya yöneticisinde uygulama tarafından oluşturulan dosyayı hafıza kartına taşıyabilir, Bluetooth‘u kullanarak, yedeklenen kişileri diğer cihazlarla paylaşabilirsiniz.

Yedeklenen kişilerin yer aldığı dosyayı paylaştığınız telefonda da MCBackup yüklü olmalıdır. Çünkü yedekleme dosyalarını MCBackup isimli uygulamayı kullanarak açabilir, kişileri telefona bu uygulama yardımıyla aktarabilirsiniz.

Android: Kişiler’i Bluetooth Kullanarak Başka Bir Telefona Aktarma ve diğer tüm konular hakkında sorularınızı bize forumumuz üzerinden yeni konu açarak iletebilirsiniz. Forumumuza gitmek için buraya tıklayın.