Kategoriler
Rehberler

iOS: iTunes’tan Kredi Kartı Silme

iOS cihazınızda uygulama, müzik, duvar kağıdı satın almak ve uygulama içi satın alımlar yapabilmek için iki seçeneğiniz vardır: kredi kartı veya telefon operatörü. Telefon operatörünü kullanarak uygulama, müzik ve duvar kağıdı satın alırsanız bu telefon operatörünüze ödediğiniz tarifelendirmeye yansır. Kredi kartını kullanarak cihazda alışveriş yaptığınızda, bu normal bir mağaza alışverişi gibidir, kredi kartına yansır.

iTunes‘a eklediğiniz kredi kartını artık cihazda satın alım işlemlerinde kullanmak istemiyorsanız ve bu kredi kartını iTunes’tan silmek istiyorsanız yazımızı okumaya devam edin…

iOS: iTunes’tan Kredi Kartı Silme

iTunes’a eklediğiniz kredi kartını silmek için bilgisayardan iTunes’u açın. Ana ekranda üst sekmede bulunan Hesaplar‘a dokunun. Hesaplar seçeneğini tıkladığınızda bu seçeneğin altında yer alan seçeneklerden Hesabımı Görüntüle‘ye dokunun. Bu ekranda hesap bilgilerinizi doldurmanız gerekecektir. Tüm bilgilerinizi iTunes hesabınıza uyumlu şekilde doldurduktan sonra Oturum Aç‘a dokunun.

İlginizi Çekebilir:  Apple'ın Sidecar özelliği nedir ve nasıl kullanılır?

iTunes’ta hesabınızla oturum açtığınızda hesap bilgilerinizin tamamı ekranda görüntülenecektir. Kredi kartını iTunes hesabınızdan silmek için Ödeme Bilgileri‘ndeki Düzenle seçeneğine dokunun.  Ödeme Tipi‘nde seçili olan kredi kartı seçeneklerini kaldırın ve kredi kartı seçeneklerinden Yok‘a dokunun.

iTunes’u bilgisayarınıza buraya tıklayarak indirebilirsiniz. iTunes, iOS cihazınızın yönetimi için önemli bir uygulamadır.

iOS: iTunes’tan Kredi Kartı Silme ve diğer tüm konular hakkında sorularınızı bize forumumuz üzerinden yeni konu açarak iletebilirsiniz. Forumumuza gitmek için buraya tıklayın.