Kategoriler
Rehberler

iPhone X’de Uygulamayı Kapatma ve Uygulamalar Arasında Geçiş Yapma

Apple‘ın ürettiği iPhone X modelinden önceki modellerde, uygulamaları kapatmak ve uygulamalar arasında geçiş yapmak için ana ekran butonuna çift tıklamanız yeterlidir. Ancak iPhone X’te ana ekran tuşu bulunmadığı için haliyle, akıllara, “uygulamaları nasıl kapatırım?” ve “uygulamalar arasında nasıl geçiş yaparım?” sorularını getiriyor.

iPhone X’de Uygulamayı Kapatma ve Uygulamalar Arasında Geçiş Yapma

iPhone X’de uygulamayı kapatma ve uygulamalar arasında geçiş yapmak için telefon ana ekranını hızlıca soldan sağa doğru kaydırın. Telefonda en son kullandığınız ve halen daha açık olan uygulamaların listelendiği bir ekranla karşılaşacaksınız. Bu ekranda listelenen uygulamalar arasında geçiş yapmak için istediğiniz uygulamanın üzerine bir kez dokunun. Uygulamayı tamamen kapatmak için ise uygulamaların listelendiği ekrana basılı tutun ve listede, kapatmak istediğiniz uygulamanın penceresinin sol üst köşesinde çıkan eksi işaretine dokunun.

Uygulamaları tamamen kapatmamak telefonun şarjının tükenmesine neden olur. Çalışmaya devam eden bu uygulamaları kapatarak pil tasarrufu yapabilirsiniz.

iPhone X’de Uygulamayı Kapatma ve Uygulamalar Arasında Geçiş Yapma hakkında tüm sorularınızı bize forumumuz üzerinden yeni konu açarak iletebilirsiniz. Forumumuza gitmek için buraya tıklayın.