Kategoriler
Haberler

Nokia 7 Plus Sessizce GeekBench Üzerinden Sızdırıldı

HMD Global’in Nokia akıllı telefon markasını canlandırma hamlesi son birkaç aydır etkileyici bir hızla devam ediyor. Nokia “müthiş” bir MWC 2018 basın etkinliği vaat etmişti ve sızıntılar soldan sağdan gelmeye başladı. Son olarak Nokia 7 Plus sessiz bir şekilde GeekBench üzerinde ortaya çıktı.

Her ne kadar bunun yeni bir Nokia telefonu olduğu belirtilse de GeekBench’in ve benzer test uygulamalarının kolaylıkla manipüle edilebildiğini unutmamak gerekir.

Şüphelere rağmen Nokia 7 Plus fikri oldukça heyecan verici geliyor. Rapora göre, Snapdragon 660 yonga setinin yanı sıra 4GB RAM kullanılıyor. Verilerdeki performans skorları ve frekanslar söz konusu çip ile eşleşiyor ancak ne yazık ki mevcut tüm donanım bilgileri yok. ROM’un Android 8.0.0 olması ise umut verici.

Nokia 7 Plus bir noktada ortaya çıkarsa, amiral gemisi Snapdragon 835’li Nokia 8 ve normal Snapdragon 630’lu Nokia 7 arasında oldukça iyi bir yer bulacaktır. Hem SD630 hem de SD660 oldukça yeni. Bunlar 14nm verimli çipler ve aralarındaki fark Cortex-A53 yerine Kryo 260 çekirdeği ve özellikle Adreno 512 GPU ile Hexagon 680 DSP gibi detaylarla epeyce belirgin.